SPOR MEDYASI

Erman Toroğlu: Galatasaray'ı dut ağacı gibi silkelediler

Sabah Spor yazarı Erman Toroğlu, Galatasaray ile Çaykur Rizespor arasında oynanan ve 2-2 tamamlanan karşılaşmayı yorumladı.

Erman Toroğlu: Galatasaray'ı dut ağacı gibi silkelediler - Sayfa 1

Sabah Spor yazarı Erman Toroğlu, Galatasaray ile Çaykur Rizespor arasında oynanan ve 2-2 tamamlanan karşılaşmayı yorumladı. Maç başlıyor, Galatasaray normal tempoda oynuyor, Rizespor'da ise ne tempo var ne başka bir şey. Maç öyle gitse, Galatasaray rahat kazanacak diyorsunuz. Çünkü Rize bir tavır koymuyor, isyan etmiyor. Bu arada maç 2-0 oluyor. Rizespor diyor ki; ya kardeşim öyle ya da böyle ben buradan mağlup ayrılacağım!

Erman Toroğlu: Galatasaray'ı dut ağacı gibi silkelediler - Sayfa 2

DUT AĞACI GİBİ SİLKELEDİLER Başlıyorlar korkmadan oynamaya. Böyle oynayınca bir de ne görsünler. Galatasaray kartondan Aslan.. Bir gol buluyorlar, bakıyorlar ki Galatasaray'ın hiç hali yok; bir gol daha buluyorlar. Galatasaray'da yine tık yok. Bu sefer diyorlar ki, "Biz bu Galatasaray'ı rahat yeneriz." Nitektim sarı-kırmızılıları dut ağacı gibi silkeliyorlar.

Erman Toroğlu: Galatasaray'ı dut ağacı gibi silkelediler - Sayfa 3

MUSLERA'NIN GÜCÜ DE BİR YERE KADAR Bazı pozisyonları kaçırıyorlar, bazılarını da Muslera kurtarıyor. Maç 2-2 bittiyse bu Galatasaray'ın büyük şansıdır. Çünkü son 15 dakika maç çok rahat 2-4, hatta 2-5 Rize'nin lehine olurdu. Fenerbahçe maçının sonunda yaşanan olaylar ve cezalar, bütün takıma sirayet etmiş. Galatasaray'da kimin ne yaptığı belli değil. Bir tek Muslera ne yaptığını biliyor. Ama onun da gücü bir yere kadar, o ne yapsın.

Erman Toroğlu: Galatasaray'ı dut ağacı gibi silkelediler - Sayfa 4

GALATASARAY'DA GELECEĞE DAİR BİR IŞIK YOK Sarı-kırmızılılar, "Devre arası transfer yapacağız, ikinci yarıda bambaşka bir Galatasaray seyredeceksiniz" diyorlar ama dünkü maçta oynayan futbolcularda da, daha önce sakatlanan veya ceza alan futbolcular da bu ışık gözükmüyor. Rizespor dün akşam tempoyu baştan yapsa, bu Galatasaray'ı rahat bir şekilde yenerdi. Önce inanmadılar, sonra baktılar ki bu Galatasaray rahat mağlup edilir ama iş işten geçti.