ROPÖRTAJ

Enes Ünal'dan Mourinho itirafı

Bursaspor'dan Manchester City'e transfer olan ardından da Belçika'nın Genk takımına kiralanan Enes Ünal, Chelsea ile ilgili itirafta bulundu.

Enes Ünal'dan Mourinho itirafı
Bursaspor'dan Manchester City'e transfer olan ardından da Belçika'nın Genk takımına kiralanan Enes Ünal, Chelsea ile ilgili itirafta bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun TamSaha dergisine konuşan Enes Ünal, bugünkü şartlar altında yurt dışına çıkmanın kolaycılığı terk etmeyi ve cesareti gerektiren bir tercih olduğunu belirterek, kendisini her anlamda geliştirebilmek için böyle bir yola çıktığını söyledi.

Enes Ünal ile yapılan röportajın bir kısmı:

CHELSEA'Yİ REDDETTİM
Manchester City'ye transferine gelirsek, bu transfer nasıl gelişti? Seni ne zamandan beri takip ediyorlardı, teklif sana nasıl ulaştı ve teklifin ardından sen nasıl bir değerlendirme yaparak İngiltere'ye gitmeyi kabul ettin?

 

''U15'ten beri birkaç takım beni ciddi bir biçimde izliyor ve istiyor. Gerçekten çok geniş bir scout ağları var ve işlerini büyük bir profesyonellikle yapıyorlar. Millî Takımlarda iyi performans gösterince o scoutların radarına giriyorsunuz ve ondan sonrasında seçme hakkını siz kullanıyorsunuz. Beni isteyen takımlardan birisi de Chelsea'ydi. Ama ben Manchester City'yi tercih ettim. Bunun nedeni City'nin son dönemde benimle daha fazla ilgilenmesi ve bu transferde çok istekli olduğunu göstermesiydi. Zaten 3 milyon Euro'luk bonservis bedelini de hiç tereddüt etmeden ödediler. Bir de City'nin genç oyunculara yeni yeni yatırım yapan bir takım olması önemliydi. Bildiğim kadarıyla Chelsea'nin kiralık olarak başka takımlarda oynayan 50'ye yakın oyuncusu bulunuyor. Manchester City'de ise bu rakam 15 civarında ve bu oyuncuların arasında Dzeko, Jovetic gibi isimler de var. Bu da benim City'yi tercih etmemdeki faktörlerden birisiydi.''

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER