TRANSFER

Emre Çolak'a büyük şok! Transfer oldu ama...

Türk futbolcu Emre Çolak’ın transfer olduğu, İspanya Birinci Futbol Ligi takımlarından Deportivo, teknik direktör Victor Sanchez’in görevine son verdi.

Emre Çolak'a büyük şok! Transfer oldu ama...

Emre Çolak’ın yeni takımı Depotivo’da teknik direktör Victor Sanchez’in görevine son verildi. Deportivo Başkanı yaptığı açıklamada; sezonun ikinci yarısında 19 maçta sadece 2 galibiyet alınmasının ve takım içinde yaşanan olayların Victor Sanchez’in sözleşmesinin fesih edilmesinin başlıca sebebi olduğunu söyledi.

Deportivo Kulübü, yönetim kurulunun yaptığı toplantı sonrası 40 yaşındaki teknik adamın sözleşmesinin feshedildiğini resmen duyurdu. Kulüp başkanı Tino Fernandez’in, düzenleyeceği basın toplantısında Sanchez ile yollarını ayırmalarının gerekçelerini açıklayacağı bildirildi.

2015’in nisan ayından bu yana Deportivo’yu çalıştıran İspanyol teknik direktör, takımın başında çıktığı toplam 50 maçta 10 galibiyet, 25 beraberlik ve 15 mağlubiyet almıştı. La Liga 2015-16 sezonuna iyi bir başlangıç yapsa da ikinci devredeki 19 maçta sadece 2 galibiyet alan Deportivo, ligi 15. sırada tamamlamıştı.

İspanyol basını, Deportivo’da özellikle sezonun ikinci yarısında büyük sorunlar yaşandığını, takım içinde kontrolü kaybettiği iddia edilen Sanchez’in, bazı futbolcularla (özellikle Luisinho ve Lopo) arasında ciddi anlaşmazlıklar yaşandığını uzun süre yazmıştı.

Ünal Aysal’dan tarihi çağrı: Cesaretli olun!

Başkan basın toplantısı düzenledi

Deportivo Başkanı Fernandez, 2015’in nisan ayından bu yana Deportivo’yu çalıştıran teknik direktör Sanchez’in sözleşmesinin feshedilmesinden dolayı düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını cevapladı.

“Güven kaybı farklı sebeplere dayanıyor” diyen Fernandez, sezonun ikinci yarısında 19 maçta sadece 2 galibiyet alınmasının ve takım içinde yaşanan olayların Sanchez’in gönderilmesinde başlıca etkenler olduğunu söyledi.

Fernandez, teknik direktör Sanchez ile ciddi tartışmalara girerek takım içinde sorun oluşturan futbolcular Luisinho ve Lopo’nun gönderileceklerini ve bu oyunculara gerekli bildirimlerin yapıldığını kaydetti. Deportivo Kulübü Başkanı Fernandez, özellikle 31 yaşındaki Portekizli futbolcu Luisinho’nun ayrılmasından ekonomik olarak alınabilecek en büyük kazancı elde etmeye çalışacaklarını ifade etti.

Fernandez, yeni teknik direktör için aceleci olmadıklarını, takımın gelecek planlarına liderlik edecek birini aradıklarını dile getirdi.

Kulüp başkanı olduğu 2,5 yıllık dönemde 3 kez teknik direktör değiştiren Fernandez, bununla ilgili de şu açıklamayı yaptı:

“Diğer teknik direktör değişikliklerinde olduğu gibi bugün de mutlu değilim ama bu değişikliklere ihtiyacımız vardı. Uzun sezonlar bize eşlik edebilecek bir teknik direktör arıyoruz. Yeni teknik direktörü bulma sorumluluğu Richard Barral’ın (Deportivo Spor Direktörü). Bu hafta içinde bir teknik direktör bulunacağını sanmıyorum. Şimdiye kadar kimseyle konuşmadık.”

Fernandez, ayrıca transfer teklifleri alan forvet oyuncusu Lucas Perez’in takımda kalmasını istediklerini ama gelen teklifleri de dinlediklerini vurguladı.

Galatasaray’dan ayrılan Emre Çolak, Deportivo’nun yeni sezon öncesindeki ilk transferi olmuştu.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER