ROPÖRTAJ

Diego Ribas şampiyonluk için iddialı

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Diego Ribas, sezon sonu şampiyonluğa ulaşacak takımın Fenerbahçe olacağını iddia etti.

Diego Ribas şampiyonluk için iddialı
Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Diego Ribas, Spor Toto Süper Lig'de bu sezon şampiyonluğa ulaşacaklarına inandığını söyledi.

Diego, Fenerbahçe Gazetesi'nin şubat sayısında yer alan röportajında, şampiyon olmaları için her türlü imkana sahip olduklarını belirterek, "Yapmamız gereken en önemli şey maç maç düşünmek. Bu şekilde ilerlersek bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Şampiyonluk şansımızın çok olduğunu biliyorum" ifadelerini kullandı.

Gittiği her kulüpte omuzlarında bir yük hissettiğini vurgulayan Brezilyalı futbolcu ancak bunun üstesinden nasıl gelineceğini bildiğini dile getirdi.

Önlerinde çok önemli derbilerin olduğunu kaydeden Diego, bu zorlu maçlarda taraftar desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti.
 
- Saha zeminlerinin sert futbola etkisi
Diego, Türkiye'deki saha zeminlerinin sert futbolda etkili olduğunu savundu.

Bazı sahaların çok kötü olduğunu belirten Brezilyalı futbolcu, şu ifadeleri kullandı:
"Daha sert ve güce dayalı futbol oynanıyor. Bazen sadece sizi durdurabilmek için sert fauller yapıyorlar. Ama bu Türk futbolunun bir karakteri. Zeminlerin de bu konuda etken olduğunu düşünüyorum. Bazı sahalar gerçekten futbola elverişli değil. Bu tip  sahalarda istediğinizi maalesef yapmakta zorlanıyorsunuz. Oyunu teknik olarak oynayamadığınız için daha güce dayalı futbol oynanıyor. Çünkü topu kontrol edemiyorsunuz. İstediğiniz gibi pas veremiyorsunuz."

Geçmiş sezonlarda Almanya'nın Wolfsburg ekibinde Tuncay Şanlı'yla, İspanya'da da Atletico Madrid takımında Arda Turan ile birlikte oynayan Diego, iki oyuncuyu da tanımaktan mutluluk yaşadığını ve her Türk oyuncusunun Avrupa'da oynama kapasitesinin olduğunu dile getirdi.
TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER