BEŞİKTAŞ

Derbi sonrası olay yorum: Karius çuvaldan hallice bir kaleci

Gol düellosu şeklinde geçen Beşiktaş-Fenerbahçe maçı 3-3 sona ererken spor yazarları dev derbiyi değerlendirdi.

Derbi sonrası olay yorum: Karius çuvaldan hallice bir kaleci - Sayfa 1

Şampiyonluk potasındaki Beşiktaş ile zor günler geçiren Fenerbahçe arasındaki maç nefes kesti. Maça fırtına gibi başlayan Beşiktaş, ilk yarıyı 3-0 önde tamamladı. Siyah Beyazlılar'ın maçı rahat kazanacağı düşünülürken, 2. yarıda Fenerbahçe müthiş bir geri dönüşe imza attı ve bulduğu gollerle maçın 3-3 bitmesini sağladı. Gol düelleso şeklinde geçen maçta spor yazarları, derbiyi değerlendirdi.

Derbi sonrası olay yorum: Karius çuvaldan hallice bir kaleci - Sayfa 2

FATİH ALTAYLI: KARIUS ÇUVALDAN HALLİCE BİR KALECİ
Hasan Ali'nin golünü Karius'un yerine doğru düzgün bir kaleci olsa çıkarır mıydı? Çıkarırdı bence. Volkan, Muslera, Harun yemezdi... Karius çuvaldan hallice bir kaleci izlenimi verdiği için genel olarak, bu çocuk nasıl Liverpool'da oynamış? Bu çocuğu Comolli mi Liverpool'a almış diye düşünüyorum. Nasıl Liverpool'da oynamış, anlamak mümkün değil. Geldiğinden beri kendisini daha çok 'DM'den yürürken' gördük, sahada pek göremedik.

Derbi sonrası olay yorum: Karius çuvaldan hallice bir kaleci - Sayfa 3

SERDAR ALİ ÇELİKLER: ŞENOL HOCA MAÇI VERDİ
Bu takımın genetiğinde büyük maçlarda sinmek yok. Bu özelliği onu her daim büyük maçlarda etkili takım haline getiriyor. Sonuçta ilk devredeki plan için övmemiz gereken Şenol Hoca maçı veren adam pozisyonuna geldi. Bu geri dönüş Fenerbahçe'ye özgüven kazandıracak ve bence hayati Rize maçı öncesi moral artıracaktır. Ancak herkes Beşiktaş savunması gibi dağılmaz, her hoca da Şenol Hoca gibi uyumaz. O nedenle gol yeme işini çözmeleri lazım. Beşiktaş adına da şampiyonluk artık çok zor. Hedef 2.'lik olacaktır.

Derbi sonrası olay yorum: Karius çuvaldan hallice bir kaleci - Sayfa 4

AHMET ÇAKAR: FENERBAHÇE KAFA KOPARTAN BİR TAKIM
Ben hayatımda böyle iki maç seyrettim. Başka liglerde de olmuştur. Fenerbahçe’nin Ali Sami Yen’de 3-4 kazandığı bir kupa maçı ve 2005 yılında İstanbul Şampiyonlar Ligi Finali’nde Milan Liverpool’a karşı 3-0’dan geri geldi. Bu derbi sadomazoşist bir derbiydi. Bülent Yıldırım, kötü maç yönetti ama skor onu da TFF'yi de kurtardı. İlk goldeki kazanılan frikikte faulü yapan Burak ama faulü Beşiktaş'a verdi, gol geldi. Penaltı doğru. Ama sonra maçta öylesine eyyam düdükleri çaldı ki inanılır gibi değil. Fenerbahçe’nin kafa kopartan bir takım olduğunu bu maçta gördüm. Bu gece, bir travmadır. 3-0’dan gel ve Fenerbahçe’ye maçı ver. Şenol Hoca görevi bırakmakta ve milli takıma gitmek istemekte haklıdır.