SPOR MAGAZİN

Demet Akalın'dan tepki toplayan paylaşım!

Şarkıcı Demet Akalın voleybol takımına ilişkin yaptığı 'ırkçı' paylaşım ile tepki topladı.

Demet Akalın'dan tepki toplayan paylaşım! - Sayfa 1

Avrupa Şampiyonası'nda A Milli Kadın Voleybol Takımımız, ikinci oldu. Filenin Sultanları, son Avrupa ve Dünya Şampiyonu Sırbistan ile yaptığı maçtan yenik ayrıldı. Maçı 3-2 kaybeden Türk Kadın Voleybol takımı şampiyonada 2. oldu ve gümüş madalya aldı. Demet Akalın ise yaptığı 'ırkçı' paylaşımla çok ayıp etti. 

Demet Akalın'dan tepki toplayan paylaşım! - Sayfa 2

Heyecanın tavan yaptığı setin ilerleyen bölümlerinde iki takım da fırsatları değerlendiremedi. Son Avrupa şampiyonu Sırbistan, son sayılarda hata yapmadı ve seti 15-13 alarak Avrupa şampiyonluğunu elde etti. Filenin Sultanları ise 16 yıl sonra çıktığı Avrupa Şampiyonası finalini yine 2.'likle tamamladı.

Demet Akalın'dan tepki toplayan paylaşım! - Sayfa 3

''Abi koçumuz niye Türk değil ? Kaybetmezdik. Yine de teşekkürler kızlar'': Tüm Türkiye'nin nefes nefes izlediği maçın ardından herkes Filenin Sultanları için 'Canınız sağolsun, teşekkürler kızlar' şeklinde yorum yaparken şarkıcı Demet Akalın'ın antrenör Giovanni Guidetti için ''Abi koçumuz niye Türk değil ? Kaybetmezdik. Yine de teşekkürler kızlar'' şeklinde tweet atarken ortalık bir anda karıştı.

Demet Akalın'dan tepki toplayan paylaşım! - Sayfa 4

Türkiye’yi adım adım geziyor ve çocukları voleybolla tanıştırıyor: Demet Akalın'ın Giovanni Guidetti için yaptığı yorum sporseverleri kızdırdı. 10 yıldır Türkiye'de yaşayan A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Guidetti, “Yarının Sultanları”nı ortaya çıkarmak için Türkiye’yi adım adım geziyor ve çocukları voleybolla tanıştırıyor.