BEŞİKTAŞ

Cyle Larin Beşiktaş’ın başına dert açtı

MLS Yönetimi flaş bir karar aldı.. ABD’den Türkiye’ye oyuncu transferi yasaklandı. Bunun sebebi ise Cyle Larin! Geçen sezonun devre arasında transfer edilen Cyle Larin, Beşiktaş’ın başına dert açtı. İşte olayın ayrıntıları..

Aliye Tulum
Aliye Tulum[email protected]
Cyle Larin Beşiktaş’ın başına dert açtı

2018’in Ocak ayında bonservis bedeli ödenmeden MLS ekibi Orlando City’den kadroya katılan Larin’in, sonrasında kulübüyle 2 yıl daha kontratı olduğu öne sürülünce, Siyah-Beyazlılar 1 milyon 850 bin Euro ödemeyi kabul etmişti.

TARAFLAR DAVALIK OLDU

Ancak Orlando City bu rakamdan daha fazlasını istedi ve taraflar davalık oldu. Bu sezon ligde sadece 1 golü olan Larin de kendi alacakları için Beşiktaş’ı FIFA’ya şikayet etti.

TÜRKİYE'YE OYUNCU GÖNDERMEK YASAKLANDI

Gelişmeleri yakından takip eden Major League Soccer (MLS) yönetimi ise flaş bir karar aldı. Basketboldaki NBA sisteminin benzeri şekilde ABD’de futbol haklarını elinde bulunduran MLS, dava süreci bitene kadar Türkiye’ye oyuncu gönderilmesini yasakladı. Larin’in bonservisi konusunda kulüpler arasındaki dava sonuçlanana kadar yasak devam edecek. Yani hiçbir kulübümüz, MLS’ten transfer yapamayacak.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER