BEŞİKTAŞ

Burak Yılmaz Sivasspor maçında attığı golün sırrını anlattı

Spor Toto Süper Lig'in 29'uncu haftasında oynanan Sivasspor - Beşiktaş maçının ardından Beşiktaş takım kaptanı Burak Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu. Burak Yılmaz takımına galibiyet kazandıran golün sırrını anlattı.

Yusuf Özışık
Yusuf Özışıkyusuf@internetspor.com
Burak Yılmaz Sivasspor maçında attığı golün sırrını anlattı

Spor Toto Süper Lig'de dün akşam oynanan Sivasspor Beşiktaş maçının ardından Beşiktaş takım kaptanı Burak Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu. 

Burak Yılmaz 87. dakikada Beşiktaş'a galibiyet getiren golü hakkında değerlendirmelerde bulundu. Burak, Atiba Hutchinson'ın "büyüleyici" tanımlamasını ve kaleci Tolgahan'ın tebrik etmesini değerlendiren Burak Yılmaz "Tolgahan'a ayrı teşekkür ediyorum. Sivasspor'un kalecisi ve kaptanı. Yenilince de tebrik etmesini de biliyor. Kesinlikle kazanmamız gerekiyordu. Ufak bir ışık varsa bu ışığın peşinden gidiyoruz. Sivasspor içeride kolay yenilmeyen bir takım. Ne olursa olsun galip gelip liderle aramızdaki puan farkını azaltmak istiyorduk. Bunu da başardık ve yolumuza devam ediyoruz" dedi.

Attığı gol hakkında konuşan Burak Yılmaz "Hocamız frikiklere beni ve Adem'i  yazıyordu. Yer biraz uzaktı. Adem'e 'Bana bırak' dedim. O da sağolsun, bıraktı. Tolgahan yakın köşeye atacağımı zannetti. Oraya iki kişiyi koydu. Uzak köşeyi göremiyordu. Açıkçası tuzağa düştü, kardeşim. Ama ona da teşekkür ediyorum. Kaybedince tebrik etmesini unutanlardanız. Bugünün hareketi Tolgahan'ın beni tebrik etmesi" dedi ve "Takım olarak yükselen bir grafiğimiz var. Takımda kimin ne yapacağını çok iyi biliyoruz. 'Ben atıyorum Beşiktaş kazanıyor' diye bir şey yok. Bazen ben atmıyorum, bazen onlar atıyor. Biz bir takımız. Goller bana nasip oluyor. Çok şükür iyi gidiyoruz." diye konuştu. Golün yükseklik kazanıp daha sonra alçaldığı yorumu üzerine ise Burak Yılmaz "Böyle şeyleri söylemek istemem. Ukalalık gibi oluyor. Gole çok konsantre olmuştum. Gol olacağına inanmıştım." ifadelerini kullandı.

Yorumlar