TRABZONSPOR

Boyu kısa diye Galatasaray'ın kapısından dönmüş!

Trabzonspor'un yetenekli kalecisi Uğurcan Çakır hakkında konuşan eski hocası Nizamettin Arslan, "Galatasaray'a gitmiş, boyu kısa diyerek almamışlar" dedi.

Boyu kısa diye Galatasaray'ın kapısından dönmüş!

Trabzonspor'un 23 yaşındaki file bekçisi Uğurcan Çakır'ı keşfeden hocası Nizamettin Arslan, BeIN Sports'a öğrencisinin gelişimini anlattı.

"ORTA SAHADA OYNUYORDU"
Arslan, 1.91 boyundaki Uğurcan'ın ilk başlarda orta sahada oynadığını ancak fiziğinin müsait olması nedeniyle onu kaleciliğe sevk ettiğini söyleyerek, "Ona izlemesi için CD'ler verdim. Bana 'Neden beni kaleci yapmak istiyorsun?' dedi. Bileğinin ince, belinin ince, kollarının uzun, elinin büyük olduğunu ona anlattım. Onu 2 sene çalıştırdım." ifadelerini kullandı.

"BOYU KISA DİYE ALMAMIŞLAR"
Uğurcan'ın gelişimini tamamladıktan sonra ailesiyle görüşüp Anadolu kulüplerine gitmesi yönünde tavsiye verdiğini anlatan Arslan, "Kartal, Ümraniye'ye gitmek istemişler, vermem dedim engel oldum. Ben sonradan duydum ki Galatasaray'a gitmiş, boyu kısa diyerek almamışlar. Sonra babası Trabzon'a Uğurcan'ı götüreceğini söyledi. O zaman işlemlerini tamamlayıp onu gönderdik." sözlerini sarf etti.

Eski öğrencisinin Avrupa'ya gitmesini çok istediğini söyleyen Arslan, sözlerini şu şekilde bitirdi: "2016'da beni aradı, 'Senin sayende kaleci oldum. 5 yıllık sözleşme yaptılar benimle' dedi Trabzonspor için. Çok mutlu oldum. Ben onu yetiştirdim diye sürekli onu aramam. Önemli olan o iyi yerlere gelsin. Tek temennim Avrupa'ya giderek kendisini dünyaya kabul ettirmesi."

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER