DÜNYADAN FUTBOL

Bomba açıklama! Oliver Bierhoff'tan Mesut Özil çarkı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çektirdiği için Almanların ırkçı saldırılarına maruz kalan ve milli takımı bırakma kararı alan Mesut Özil hakkında Oliver Bierhoff'dan gündeme bomba gibi düşen bir açıklama geldi.

Bomba açıklama! Oliver Bierhoff'tan Mesut Özil çarkı - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çektirdiği için Almanların ırkçı saldırılarına maruz kalan ve en nihayetinde milli takımı bırakma kararı alan Mesut Özil hakkında Oliver Bierhoff'dan gündeme bomba gibi düşen bir açıklama geldi. 

Bomba açıklama! Oliver Bierhoff'tan Mesut Özil çarkı - Sayfa 2

Alman Milli Takımı'nın menajerliğini üstlenen 50 yaşındaki eski futbolcu, ülkesinde haftalık olarak yayım yapan Die Zeit gazetesine verdiği röportajda 2018 Dünya Kupası sırasında yaptığı açıklamalardan çark ederek şunları söyledi:

Bomba açıklama! Oliver Bierhoff'tan Mesut Özil çarkı - Sayfa 3

"Mesut'un milli takımı bırakma sürecinde pek çok hata yapıldı. Hatalı davrananlara ben de dahilim. En nihayetinde ortaya hiç de güzel bir fotoğraf çıkmadı. Bundan ötürü çok üzgünüm."

Bomba açıklama! Oliver Bierhoff'tan Mesut Özil çarkı - Sayfa 4

Bierhoff, Mesut'a en ağır hakaretlerin yapıldığı dönemde ise "Bugüne dek hiçbir milli futbolcumuza bir şeyi dikte etmedik ancak bazı konularda onları ikna etmeye çalıştık. Ne var ki bu yöntem, Mesut'ta başarılı olmadı. Onu Dünya Kupası kadrosuna almamalıydık." demişti.