DÜNYADAN FUTBOL

Bilic'in Beşiktaş'tan istediği 2 futbolcu

Suudi Arabistan ekibi El İttihad'la anlaşan Bilic, Beşiktaş forması giyen Vida ve Gökhan Töre'yi transfer etmek istiyor.

Bilic'in Beşiktaş'tan istediği 2 futbolcu

Beşiktaş'ın başında 2015-2017 sezonları arasında görev yapan Slaven Bilic, istediği hedefleri tutturmakta güçlük çekse de camianın sevgisini kazandı.

Beşiktaş’ın ardından İngiltere Premier Lig ekibi West Ham United'a giden ancak Ada'daki macerası da 2 sezon süren Hırvat teknik adam, son olarak Suudi Arabistan ekibi El İttihad'la anlaştı.

TEKLİF 20 MİLYON EURO...Yeni takımı için transfer çalışmalarına başlayan Bilic'in, Kara Kartal'dan 2 ismi birden gözüne kestirdiği ortaya çıktı. Deneyimli çalıştırıcı Beşiktaş'tan Domagoj Vida ve Gökhan Töre’nin alınmasını istedi.

Domagoj Vida

Bu gelişmenin ardından Arabistan temsilcisinin, menajerler aracılığıyla girişimlere başladığı ve 2 isim için ocak ayı öncesinde tekliflerini hazırladığı bildirildi. El İttihad'ın Vida için 15 milyon euro, Gökhan Töre için ise 5 milyon euro ödemeye hazır olduğu kaydedildi. 134 milyon TL'lik teklifin ara transfer dönemi öncesinde Beşiktaş'a resmi yollarla iletilmesi bekleniyor.

Gökhan Töre

Bilic, Gökhan Töre'yi West Ham United'a da götürmüş ancak Töre'nin, yaşadığı sakatlık sebebiyle İngiltere macerası beklenenden kısa sürmüştü. Öte yandan Bilic, Hırvatistan Milli Takımı'nda görev yaptığı dönemde de Vida'yı A takıma çıkaran teknik adam olmuştu.

Yorumlar