BEŞİKTAŞ

Beşiktaş'ta yeni hoca kim olacak? Fikret Orman tarih verdi

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in milli takımın başına geçmesinden sonra yeni hocanın kim olacağı siyah beyazlı camia tarafından büyük merak konusu oldu. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da bu konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Fikret Orman Beşiktaş'ın yeni hocasıyla ilgili tarih verdi.

Yusuf Özışık
Yusuf Özışıkyusuf@internetspor.com
Beşiktaş'ta yeni hoca kim olacak? Fikret Orman tarih verdi

Şenol Güneş'in milli takımın başına geçmesiyle Beşiktaş'ta yeni hoca arayışları başladı. Peki Beşiktaş'ın yeni hocası kim olacak? Tüm spor camiası bu sorunun cevabını merak ediyor.

Ispartakule Beşiktaş Futbol Okulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Kent Park Spor Tesisleri'nde bir turnuva düzenledi. Şenliğe, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve teknik direktör Rıza Çalımbay katıldı.

Turnuvada dereceye giren Beşiktaş, Galatasaray, Bursaspor ve Küçükçekmece takımlarına Turan Hançerli, Fikret Orman ve Rıza Çalımbay takdim etti. Turnuvada töreninin ardından Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman siyah beyazlı ekibi yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Fikret Orman yeni hocayla ilgili tarih verdi. 

Fikret Orman "Güzel bir şey bugün çocuklarla beraber olduk. Mutluyum. Özellikle de dünkü maçın skoru son dakikalarda o muhteşem golle gelmesi hem beni hem bütün camiamızı mutlu etti. Bayrama güzel girdik. Herkes şampiyon olmak istiyor. Şu anda en avantajlı takım Başakşehir sonrada Galatasaray geliyor. Onlar 1 ve 2. Biz 3'üncü sıradayız. Elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Beşiktaş güçlü bir camia. Bu hafta da taraftarımızla beraber Ankaragücü maçında olacağız. Artık bu dakikadan sonra her maça tek tek bakmamız lazım. Bizim için önemli olan şey Ankaragücü maçını kazanmak ve rakiplerimizin puan kaybetmesini beklemek sonrasında zaten zorlu bir deplasmana gideceğiz. Bütün iş camia bütünlüğüne maalesef ki bu sene de seçim senesi olduğu için statta negatif şeylerde oldu. Bu takımı da etkiledi. Beşiktaş'ın mutluluğu Beşiktaş takımının galibiyetleriyle alakalı. Hepimizin ona konsantre olması lazım. Beşiktaş'ın mutluluğu üzerine herkes hesaplarını yapsın. Bizde onun için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. 

BURAK YILMAZ PİŞMANLIĞI

Fikret Orman, Burak Yılmaz ile ilgili de itirafta bulundu. Orman "Futbol böyle bir şey. Şimdi de eleştiriyorlar zamanında neden almadın diye. Bizim yaptığımız iş eleştiriye açık bir iş. Bizim doğru bildiğimiz yapmamız lazım. Burak için ilk günden beri söylüyorum. Burak iyi bir Beşiktaşlı. Her zaman bunu telaffuz eden bir çocuk. Babası Fikret Ağabey, düzgün bir aileden yetişmiş. Beşiktaş'ta da iyi işler yapıyor. Taraftarlarla zaten yıldızı barışıktı. Siz bakmayın, arada öyle şeyler olur. Çok faydalı oldu. Şu anda tabii ki zamanında, erken gelmemesinin pişmanlığını da yaşıyoruz. İnşallah o golleri attıkça biz daha fazla pişman oluruz" şeklinde konuştu.

GELEN YÖNETİM KENDİ HOCASINI SEÇER

Gelecek sezon takımın başına gelecek teknik direktör için çalışmaların sürdüğünü söyleyen Fikret Orman, "Beşiktaş'ın 12 Mayıs'ta kongresi var. Daha evvel de açıklamıştık. Şu anda adaylar tam olarak netleşmedi. Bu netleştikten sonra, Beşiktaş yönetimini seçecek. Beşiktaş yönetimini seçtikten sonra yeni yönetim kendi hocasını seçer. Bizim çalışmalarımız devam ediyor. Kimse bizden 12 Mayıs öncesinde bir şey beklemesin. Önemli olan Beşiktaş'ta istikrar. Şenol Hoca ile de birçok şeyler konuşuldu. Görüyorsunuz başarılar geliyor. İstikrar önemli. 4 senelik bir birlikteliğimiz var. Hocamız ile hep güzel günler yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Futbol inişi-çıkışı olan bir şey. Çizginizde devam ettiğiniz sürece her zaman başarı gelir" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yorumlar