BEŞİKTAŞ

Beşiktaş'ta teknik adam kararı verildi

Teknik Direktör Şenol Güneş’in sezon sonu geçerli olmak üzere A Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü’ne getirilmesiyle antrenör arayışları içerisine giden Beşiktaş Yönetimi’nde ekonomik hoca tercihi ağır bastı.

Beşiktaş'ta teknik adam kararı verildi - Sayfa 1

Bu çerçevede Guti’nin bir dahaki sezon için en doğru tercih olabileceğini belirten yöneticilerin çoğunluğu, Sergen Yalçın’ın da bu kategoride değerlendirileceği yönünde görüş birliğine vardı.

Beşiktaş'ta teknik adam kararı verildi - Sayfa 2

Mircea Lucescu ve Jorge Jesus gibi isimlerin maliyetinin yüksekliğini göz önünde bulunduran yöneticilerin, Guti veya Sergen Yalçın’ın, hem başarıya aç hem de ekonomik açıdan yük getirmeyecek teknik adam adayları olduğu fikrini Başkan Fikret Orman ile paylaştıkları öğrenildi.

Beşiktaş'ta teknik adam kararı verildi - Sayfa 3

Şenol Güneş’in, sezon bitmeden takımdan ayrılması halinde, yola Guti ile devam etmeyi düşünen yönetim, İspanyol teknik adamın performansını da görmüş olacak. 

Beşiktaş'ta teknik adam kararı verildi - Sayfa 4

Yeni sezon için şimdiden küçülmeye giden ve Quaresma, Medel, Adriano, Vida ve Lens gibi maliyeti yüksek oyuncularla da ipleri koparmayı planlayan yönetim, deyim yerindeyse ikinci FEDA dönemini başlatacak.