BEŞİKTAŞ

Beşiktaş'ın zaferi Yunan basınında

Beşiktaş'ın Avrupa Ligi'nde Olympiakos'u 4-1 yenerek tur atladığı mücadele sonrası Yunan basını siyah-beyazlı takıma övgüler yağdırırken, temsilcilerini ağır şekilde eleştirdiler.

Beşiktaş'ın zaferi Yunan basınında

UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş'ın Olympiakos'u 4-1 yenerek çeyrek finale çıkması Yunan basınında da gündem oldu.

Beşiktaş'ın zaferini, Olympiakos'un kalecisi Nicola Leali'ye bağlayan gazeteler "Beşiktaş turu hak etti" diye de yazdılar. Yunan basını özellikle Beşiktaş'ın 4. golü sonrası ve maç sonu çalan Sirtaki'yi de manşetlerine taşıdılar.

Beşiktaş'tan Olympiakos'a tarihi cevap

Haklı galibiyet

Yunanistan'ın önemli gazetelerinden Newsit maç manşetine "Utanç verici" diye yazarken 4. Golden sonra gelen Sirtaki için ise "Türkler haklı galibiyetini sirtaki çalarak kutladı" diye yazdı.

Olympiakos

Şenol Güneş'ten bir ilk! Üçlü çektirdi

Kaleci Leali hedefte

Bir diğer Yunan gazetesi olan Ethnos ise "Yaralı Beşiktaş Olympiakos'a izin vermedi" manşetini atarken. Beşiktaş'ın 10 kişi kalmasına rağmen oyundan hiç kopmadığını ve Olympiakos kalecisi Leali sayesinde maçı 4-1 kazandığını yazan gazete "Olympiakos kaynağı buldu ama suyu içemedi" diye de yazdı. Beşiktaş taraftarına da değinen Ethnos "Sirtakiyi Türkler yaptı. Maç boyunca takımlarına destek veren Türkler 4. Golden sonra Sirtaki ile eğlendi" diye yazdı.

Caner Erkin tribünde çıldırdı!

Tam bir hayal kırıklığı

Kathimerini gazetesi de "Olympiakos ağır bir yenilgi ile Avrupa Ligi'ne veda etti" manşetini attı. Pire ekibinin İstanbul'da Beşiktaş karşısında hiçbir varlık gösteremediğini belirten gazete "Tam bir hayal kırıklığı oldu" diye yazdı.

Beşiktaş'a çeyrek finali getiren anons

Yorumlar