BEŞİKTAŞ

Beşiktaş deplasman fobisini yendi

Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında konuk olduğu Evkur Yeni Malatyaspor'u 2-1 mağlup eden Beşiktaş, bu galibiyetle birlikte deplasman fobisini yendi.

Beşiktaş deplasman fobisini yendi

Bu sezonun ilk yarısında rakiplerine konuk olduğu maçlarda kötü  performans sergileyen siyah-beyazlı ekip, ikinci devredeki deplasman  karşılaşmalarında ise bambaşka bir kimliğe büründü.
 
Süper Lig'in birinci devresindeki 9 deplasman maçında sadece 2 kez  kazanabilen siyah-beyazlılar, 4 karşılaşmadan ise beraberlikle ayrılarak 10 puan  elde edebildi. Beşiktaş, rakip sahadaki 3 karşılaşmadan ise mağlup ayrıldı.
 
Ligin ikinci yarısındaki ilk 3 deplasman karşılaşmasını kazanmayı  başaran siyah-beyazlı takım, şimdiden 9 puana ulaşarak kısa sürede birinci  devredeki performansına yaklaşmayı bildi.
 
Hücum ve savunmasını düzeltti
 
Beşiktaş, deplasmanlarda ilk yarıdaki kötü hücum ve savunma  performanslarını ikinci devrede düzeltmeyi başardı. Sezonun ilk yarısındaki 9 dış saha karşılaşmasında 12 gol atabilen  siyah-beyazlılar, 1,3 ortalama yakaladı. Kalesinde de 13 gol gören Beşiktaş, maç  başına 1,4'lük performans sergiledi.
 
Ligin ikinci yarısında evinden uzaktaki ilk 3 maçta 11 gol atan  Beşiktaş, maç başına 3,6'lık oranla etkili bir performans ortaya koydu.
 
Deplasmanda savunmasını da düzelten siyah-beyazlı ekip, sezonun ikinci  devresinde 3 gol yedi ve maç başına 1 ortalamada kaldı.
 
Geçen sezonu geçti
 
Beşiktaş, 22. haftalar itibarıyla geçen sezonki deplasman  performansını geçti.
 
Ligde 2017-2018'deki ilk 12 dış saha maçında 4 galibiyet, 5 beraberlik  ve 3 yenilgi alan siyah-beyazlılar, 17 puan topladı. Bu sezonun 22 maçlık bölümünde 12 kez rakiplerine konuk olan Beşiktaş,  5 galibiyet, 4 beraberlik ve 3 yenilgiyle 19 puana ulaştı.

Yorumlar