AVRUPA LİGİ

Benfica'dan Galatasaraylıları kızdıracak sözler

UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında bu akşam Galatasaray'la karşılaşacak Benfica'nın teknik direktör Bruno Lage, "Rakibi iyi analiz ettiğimizi ve buradan istediğimiz sonucu alacağımızı düşünüyoruz." dedi.

Benfica'dan Galatasaraylıları kızdıracak sözler

UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında yarın Galatasaray'la karşılaşacak Benfica'nın teknik direktör Bruno Lage, "Rakibi iyi analiz ettiğimizi ve buradan istediğimiz sonucu alacağımızı düşünüyoruz." dedi.

Türk Telekom Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Lage, "Bu maça hazırlanmak için istenilen süre yoktu. Rakibi iyi analiz ettiğimizi ve buradan istediğimiz sonucu alacağımızı düşünüyoruz. Maça hazır ve motive durumdayız. Hafta sonu kendi sahamızda oynadık. Orada da ateşli bir ambiyans vardı. Bu ambiyansa hazırız. Galatasaray büyük bir kulüp ve tecrübeli teknik direktörleri var. Bizde de büyük maçlara hazır oyuncular bulunuyor. Bu tarz durumlara alışığız." diye konuştu.

Son maçlarda üst üste alınan galibiyetlerle ilgili konuşan Portekizli teknik adam, bu durumun kendilerini rehavete sokmayacağını vurgulayarak, "Gerekli konsantrasyonumuz var. Yeterli kazanma isteği ve konsantrasyonumuz bulundukça bu durum sorun teşkil etmeyecek." şeklinde görüş belirtti.

Pizzi, Grimaldo gibi oyuncularını İstanbul'a getirmeyen Lage, önlerinde uzun bir maraton olduğunu söyleyerek, "Aralık, ocak, şubat ayları yoğun geçiyor. Yaşları, performansları gibi çeşitli durumları göz önüne alınarak bu kararı verdik. Oynayacak her oyuncuya güveniyorum." ifadelerini kullandı.

Portekizli çalıştırıcı, kısa bir süre önce ikinci lig takımı çalıştırırken şimdi UEFA Avrupa Ligi'nde maça çıkıyor olmasıyla ilgili bir soruya "Hayatta ani değişiklikler oluyor. Bunun için çalışma ve başarma azmi önemli. Büyük bir ekibimiz var. Bu motivasyon ve güvenle her işin üstesinden gelinebilir." şeklinde cevap verdi.

Yorumlar