FUTBOL

Başkan futbolcuya tehditle senet imzalattırmış!

TFF 3. Lig, 3. Grup’ta mücadele eden Diyarbekirspor’da forma giyen Zonguldaklı futbolcu Salih Sefercik ve bazı futbolculara Başkan Fevzi İlhanlı tarafından tehditle senet imzalattırılması gündeme bomba gibi düştü.

Başkan futbolcuya tehditle senet imzalattırmış!

Yıllar önce Futbol Antrenörü Resul Kumaş’ın Filyos Sefercikspor’da keşfederek Zonguldakspor’a kazandırdığı Salih Sefercik kırmızı-lacivertli ekipte alt yapıda oynadığı dönemde Star TV’nin futbolcu yeteneklerini sergileme programında kendini göstererek profesyonel takımların gözdesi haline gelmişti. Salih sırasıyla Keçiörengücüspor, Gebzespor, İskenderi Demirçelik, Denizli Büyükşehir Belediyespor, Ankara Şekerspor, Altınordu, Balıkesirspor, Orduspor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Ankaragücü, Giresunspor, Kastamonuspor, Düzcespor ve son olarak Diyarbekirspor’da futbol oynadı.

DEVRE ARASINDA DİYARBEKİR'E TRANSFER OLMUŞTU

35 yaşındaki Zonguldaklı orta saha oyuncusu Salih Sefercik devre arasında Diyarbekirspor’a transfer olmuştu. 3. Lig 3. Grup’da 39 puanla 9’ncu sırada bulunan Diyarbekspor kümede kalmayı garantiledi.

SALİH DAHİL 4 KİŞİYE TEHDETLE SENET İMZALATTIRILMIŞ

Diyarbekirspor yönetimi Salih Sefercik dahil 4 futbolu ile ilişiğini kesti. Salih Sefercik’in sosyal medya hesabından  yaptığı açıklama ise şok etkisi yarattı.

Salih’in açıklamasına göre Diyarbekirspor Başkan Fevzi İlhanlı Salih ve arkadaşlarının alacaklarını ödemedikleri gibi tehditle senet imzalattırıp borçlandırılmışlar. Zonguldak doğumlu Salih Sefercik’in yanı sıra senet imzalattırılan futbolcular arasında geçtiğimiz sezon Zonguldakspor forması  giyen ve Bugsaşspor’dan transfer edilen Raşit Sevindir de var.

İŞTE SALİH’İN AÇIKLAMALARI

“Kamuoyuna duyurulur. Devre arasında büyük bir heyecanla ve hayallerle gidip anlaşmış olduğumuz Diyarbekirspor kulübü 01.04.2019 tarihinde sözleşmemizi fesih etmek zorunda bırakıldık. Kulüp başkanı Fevzi İlhanlı tarafından hakkımız olan alacaklarımızı tehdit zoruyla bırakmak ve üstüne senet imzalatmak koşuluyla borçlandırılmış durumdayız. Tek gayesi futbol oynamak olan ve alın teriyle geçimini zaten zor şartlarda sağlayan biz alt liglerde oynayan futbolcular olarak türlü sıkıntılar çekmemize rağmen elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktayız. Fakat gelinen bu noktada görüyoruz ki alın terlerimizi alabilmek bir yana artık hayati olarak da tehdit altında bulunmaktayız . Bu zamana kadar birçok arkadaşımız bu tür sıkıntıları yaşamış olsalar da dile getirememişlerdir. Buradan tüm futbolcu kardeşlerimize sesleniyoruz. Bu camiadaki en büyük sıkıntıları çeken bizler birlik ve beraberlik içinde olup haklarımıza  ve şahıslarımıza yapılan bu zulümlere sessiz kalmayarak gerekli hukuki işlemleri başlatmış bulunmaktayız. Biz her türlü şeyi göze alarak bir başlangıç yaptık ve umuyoruz ki bu saatten sonra bu tür yanlışlara haksızlıklara ve bizden sonraki başka sporcu kardeşlerimizin de bu durumlara düşmemesi adına da herkesi (futbolcu kardeşlerimizi, Türkiye Futbol Federasyonu ve Profesyonel futbolcular Derneği) duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla

Futbolcular: Salih Sefercik, Raşit Sevindir, Serdar Ümit Deniz

Kulüp Menejeri: Mustafa Soley”

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER