KONYASPOR

Aykut Kocaman'dan bir yenilik daha

Atiker Konyaspor’un teknik direktörü Aykut Kocaman, çığır açacak bir uygulamaya daha başladı.

Aykut Kocaman'dan bir yenilik daha

Gerek maç sonu açıklamaları, gerek takımına oynattığı futbol, gerekse Türk futbolu hakkındaki görüşleriyle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Atiker Konyaspor’un teknik direktörü Aykut Kocaman, çığır açacak bir uygulamaya daha başladı.

Rakip analizine en fazla önem veren, bilimsel değerlerle takımını her geçen gün geliştiren teknik adamların başında gelen tecrübeli çalıştırıcının oyuncuları, artık tesislerdeki odalarında dinlenirken bir yandan da rakiplerini izleyecek. Kocaman’ın talimatıyla kurulan bir sistemle futbolcuların tesislerdeki dinlendiği odalarda bulunan televizyonlar açıldığında ilk kanalda o hafta oynanacak rakibin analizlerinin yer aldığı görüntüler kesintisiz olarak yayınlanıyor. Futbolcular ikinci kanala geçtiğinde ise hem kendi bireysel analizlerini hem de takım olarak kendi görüntülerinden oluşan analizleri izleyebiliyor.

Ahmet Çakar'dan olay Beşiktaş paylaşımı

UZUN TOPLANTI DEVRİ BİTTİ

Kocaman böylece kamp ortamında oyuncularını maçlara uzun toplantılarla hazırlamak yerine onlara hem dinlenme hem de çalışma imkanı sağlıyor. Futbolcuların da yeni uygulamaya başlanan bu sistemden son derece memnun olduğu belirtiliyor. Bursaspor’la bugün deplasmanda kozlarını paylaşacak olan Yeşil-Beyazlılar bu yeni sistemle rakiplerin artılarını ve eksiklerini de ezberleme imkanı yakaladı.

Yorumlar
TREND HABERLER