SPOR MAGAZİN

Almanya'dan Mesut Özil'e Erdoğan tepkisi

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil düğün hazırlıkları yaptığı nişanlısı Amine Gülşe ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret ederek düğün davetiyesi teslim etmişti. Bu olayın ardından Alman siyasilerden tepkiler yükseldi.

Almanya'dan Mesut Özil'e Erdoğan tepkisi - Sayfa 1

Arsenal forması giyen Türk asıllı Alman yıldız Mesut Özil, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etmiş ve düğün davetiyesini teslim etmişti. Bu ziyaretle ilgili olarak çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Almanya'dan Mesut Özil'e Erdoğan tepkisi - Sayfa 2

İngiliz The Sun Gazetesi'nde yer alan habere göre Mesut Özil, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nikah şahidi olmasını rica etti ve Erdoğan, Mesut Özil'e olumlu yanıt verdi.Özil'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan nikah şahidi olmasını istemesine Alman siyasiler tepki gösterdi.

Almanya'dan Mesut Özil'e Erdoğan tepkisi - Sayfa 3

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Alman yetkili Helge Braun, futbolcuların devletlerin bakanlarından bile çok daha fazla göz önünde bulunduğunu ve siyasi figürlerle olan ilişkilerinin özel hayatlarına yansımasına daha dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.

Almanya'dan Mesut Özil'e Erdoğan tepkisi - Sayfa 4

Yaklaşık 4 yıldır birlikte olan Mesut Özil - Amine Gülşe çifti, 2,5 ay sonra dünya evine girecek.