Alioune Ndiaye Kimdir?

Tam Adı: Papa Alioune Ndiaye Doğum Tarihi: 27 Ekim 1990 1990 tarihinde Senegal'in Dakar kentinde dünyaya gelen Badou Ndiaye, Diamalaye'de büyüdü. Ndiaye, Evertonlı Idrissa Gueye ve Crystal Palacelı Pape Souare'nin de mezun olduğu Diambars adlı futbol akademisinde futbol kariyerine başladı. 2012 yılında Bodo/Glimt'e kiralanan ve ardından 2013'te bonservisi ile transfer olan Badou Ndiaye, Avrupa'ya ilk adımını atmış oldu. 2013'te Bodo/Glimt Norveç 1. Ligi'ne yükselirken, Badou Ndiaye de attığı 12 golle Kniksenprisen adı verilen ligin en iyi futbolcusu ödülünü kazandı. BADOU NDIAYE'NİN GENEL ÖZELLİKLERİ...

Alioune Ndiaye

Tam Adı: Papa Alioune Ndiaye

Doğum Tarihi: 27 Ekim 1990

1990 tarihinde Senegal'in Dakar kentinde dünyaya gelen Badou Ndiaye, Diamalaye'de büyüdü. Ndiaye, Evertonlı Idrissa Gueye ve Crystal Palacelı Pape Souare'nin de mezun olduğu Diambars adlı futbol akademisinde futbol kariyerine başladı.

2012 yılında Bodo/Glimt'e kiralanan ve ardından 2013'te bonservisi ile transfer olan Badou Ndiaye, Avrupa'ya ilk adımını atmış oldu.

2013'te Bodo/Glimt Norveç 1. Ligi'ne yükselirken, Badou Ndiaye de attığı 12 golle Kniksenprisen adı verilen ligin en iyi futbolcusu ödülünü kazandı.

BADOU NDIAYE'NİN GENEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

1.79m boyundaki Badou Ndiaye, verilen her görevi yerine getirebilmesi ile dikkat çekiyor.

Orta sahanın merkezinde oynayan Senegalli yıldız, kendi sahasında rakibinden topu çalıp, karşı kaleye kadar sürdükten sonra gol atabilecek bir futbolcu. Mücadele etmeyi seven Ndiaye, hücum hattını da besleyebiliyor.

Badou Ndiaye Osmanlıspor forması ile bugüne dek çıktığı toplam 77 maçta 18 kez rakip fileleri havalandırdı ve 7 de asist yaptı.

Kariyerinde ise 154 maçta 49 gol atan Badou Ndiaye, kendisine verilen görev her ne ise, onu iyi yapmak için maç boyunca çalışması ile tanınıyor.

West Ham United ve Crystal Palace'ın da ilgilendiği Badou Ndiaye'nin önümüzdeki sezon Galatasaray forması giymesi bekleniyor.

TREND HABERLER