BEŞİKTAŞ

Adem Ljajic'in sözleşmesinde yeni detaylar

Beşiktaş'ta kiralık olarak forma giyen Adem Ljajic'in sözleşmesinde yeni detaylar ortaya çıktı.

Adem Ljajic'in sözleşmesinde yeni detaylar

Sırp futbolcu 20 maç barajını aşarken zorunlu satın alma opsiyonunun Beşiktaş’ın ligi ilk üç içinde bitirmesi halinde geçerli olacağı öğrenildi. Oyuncuyu tutmak isteyen yönetimin ise 6,5 milyon euroluk bonservisi indirmeye çalışacağı bildirildi.

Gelecek sezonun kadrosunu kurmak için çalışmalara erken başlayan Beşiktaş’ta bu sezonki performansıyla gözdolduran Adem Ljajic’in sözleşmesinde yeni detaylara ulaşıldı.İtalya Serie A ekibi Torino’dan zorunlu satınalma opsiyonu ile kiralanan tecrübeli futbolcu ‘20 maç en az 45’er dakika’ barajını aşarken bir kriterin daha olduğu ortaya çıktı. Siyah-beyazlıların, Sırp futbolcuyu zorunlu olarak alması için ligi ilk üç sırada bitirmesi gerektiği de öğrenildi. Beşiktaş Yönetimi’nin ise bu transferde zorunlu olmasa da oyuncuyu takımda tutmak istediği bildirildi.
 
Adem Ljajic’in 6,5 milyon euroluk bonservisi için şimdiden kaynak arayan siyah-beyazlı idareciler, Torino ile de en kısa zamanda pazarlık masasına oturacak. Beşiktaş, Ljajic’ten memnun olsa da bu transferde şartlarını zorlamayacak ve önce bütçesini düşünecek.
 
Öte yandan sezon sonunda ayrılacak olan teknik direktör Şenol Güneş de yönetime oyuncu hakkında olumlu rapor verdi. Tecrübeli çalıştırıcının, idarecilerle yaptığı toplantıda “Ljajic çok çalışkan bir futbolcu. Bonservisinin alınması halinde takıma büyük katkılar sağlayacaktır” dediği öğrenildi.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER