DİĞER HABERLER

65 ülkeden 270 sporcu Gebze'de yarışıyor

Gebze Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Dünya Gençler Satranç Şampiyonası düzenlenen törenle başladı. Şampiyonanın başlangıç hamlesini ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, protokol ile birlikte yaptı.

65 ülkeden 270 sporcu Gebze'de yarışıyor - Sayfa 1

Gebze Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Dünya Gençler Satranç Şampiyonası düzenlenen törenle başladı. Şampiyonanın başlangıç hamlesini ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, protokol ile birlikte yaptı.

65 ülkeden 270 sporcu Gebze'de yarışıyor - Sayfa 2

Gebze Belediyesinin katkılarıyla Gebze’de düzenlenen Dünya Gençler Satranç Şampiyonası Ramada Plaza’da düzenlenen açılış töreni ile başladı. 65 farklı ülkeden toplam 270 sporcunun yanı sıra Manuel Petrosyan (2017 Dünya Gençler 2.’si), Aravıd Chıthambaram (2017 Dünya Gençler 3.’sü), Ivana Marıa Furdato (2017 Asya Gençler Şampiyonası Kızlar Şampiyonu), Laura Unuk ( 2017 Dünya Yaş Grupları 18 Yaş altı Kızlar Şampiyonu), Jose Alcantra (2017 Dünya Yaş Grupları 18 Yaş altı Genel Kategori Şampiyonu) gibi dünyaca ünlü satranç ustalarının da kıyasıya yarışacağı şampiyonanın açılış törenine Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Çayırova Ak Parti İlçe Başkanı Ali Osman Gür, Belediye Başkan Yardımcıları Sadık Albayrak, Engin Güzel, belediye meclis üyeleri ve satranç severler katıldı.

65 ülkeden 270 sporcu Gebze'de yarışıyor - Sayfa 3

KÖŞKER BAŞARILAR DİLEDİ Şampiyonanın açılışında selamlama konuşması yapan ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Göreve geldiğim günden itibaren Türkiye Şampiyonlarını Gebze’de gerçekleştirdik. En son gerçekleştirdiğimiz Türkiye Şampiyonası sonrası federasyon başkanımızla birlikte neden bunu uluslararası bir organizasyona taşımayalım dedik ve bu yol çıktık. Bugün yaptığımız organizasyonla ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gördük. Ev sahipliğini yaptığımız Gençler Dünya Şampiyonası en fazla katılımın olduğu şampiyona oldu. Tüm katılımcılara teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Umarım güzel müsabakalar izleriz ve sporcularımız buradan güzel anılarla ayrılır” dedi.

65 ülkeden 270 sporcu Gebze'de yarışıyor - Sayfa 4

KÖŞKER’E TEŞEKKÜR Başkan Köşker’in ardından kürsüye gelen Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay konuşmasında, “Bugün sizlerle birlikte uluslararası bir satranç şöleni için bir araya gelmekten büyük bir mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Gebze Belediyesinin destekleriyle organize ettiğimiz Dünya Gençler Satranç Şampiyonalarıyla yüzlerce katılımcıyı ağırlayacak ve unutulmaz bir sportif faaliyetin parçası olacağız. Ben desteklerinden ötürü Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e teşekkür ediyor ve tüm sporculara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.