YAZARLAR

Yasin ve Selçuk gönderilmeli

Galatasaray şimdiye kadar oldukça iyi 3 transfer yaptı. Ancak yapılan bu üç transfer, Galatasaray'ın transfer politikasındaki yanlışlarını görmemize engel olmamalı!

Abdullah Biricik
Abdullah Biricikabdullahbiricik@hotmail.com

Galatasaray şimdiye kadar oldukça iyi 3 transfer yaptı. 

Gomis eğer bayılma gibi psikolojik baskılara yol açabilecek sıkıntılar yaşamazsa ligde 20 golün altına düşmez. Uzun saçları ve tarzı ile de taraftarın ve medyanın ilgisini üst düzeyde çeker. Bu hususlar forma satışlarında ciddi bir artış sağlar.

Belhanda, çok yetenekli olmasının yanında çok genç bir oyuncu. Bu sebeple Galatasaray adına en önemli transfer gibi gözüküyor! Cevat Prekazi ve Hagi karışımı bir katkı sağlar diye düşünüyorum.

Maicon, Brezilya'nın son yıllarda yetiştirdiği en önemli stoperlerden biri! Hava toplarındaki hakimiyeti Galatasaray'ın duran toplardan yediği yüksek gol ortalamasını alt seviyelere çekebilir. Yine eğer Serdar Aziz sakatlanmaz ise oldukça iyi bir ikili olabileceklerini düşünüyorum. Hatta sol bekte Carole'nin performansı da oldukça ileri seviyelere çıkabilir.

Bir diğer ayrıntı Fransa'dan gelen oyuncuların ligimize uyumları da (Perez, Chedjou, Ribéry, Keita, Anelka, Sow, Niang, Bakambu vs...) Belhanda ve Gomis transferlerinin ne kadar isabetli olduğunu bize bir kez daha gösteriyor.

Ancak yapılan bu üç transfer, Galatasaray'ın transfer politikasındaki yanlışlarını görmemize engel olmamalı! 

*Chedjou'dan her şekilde para kazanılabilirdi ama ücretsiz serbest bırakıldı! 

*Bunun yanında kadroda düşünülmeyen Nigel De Jong gibi isimler pazarlanamadı!

*Sinan Gümüş ve Rodriguez gibi yetenekli oyuncuların önünü kesen Yasin'in gönderilmesi hiç gündeme gelmedi! 

*Yasin 1-2 milyon avro gibi bir ücretle Çin pazarına satılmalı!

*Ligin asist kralı olan Sneijder göz göre göre harcanırken yılda 3.6 milyon avro ücret alan ve sezon içerisinde uzunca bir süre taraftar tarafından ıslıklanan Selçuk İnan hakkında tek bir söz edilmiyor!

*Selçuk İnan'ın sözleşmesinde indirim talep edilmeli eğer kabul etmezse o maliyetten kurtulmak için elden çıkarılmalı!

*Ve son olarak Bruma transferi tam bir fiyaskoydu! Eğer sağlıklı bir iletişim kurulup Bruma'nın sözleşmesi 1 yıl uzatılsaydı 30-40 milyon avro gibi bir ücrete satılabilirdi. Yapılan bu yanlış Türkiye'nin mevcut şartlarda en iyi oyuncusunun totalde 15 milyon avroya satılması gibi müthiş bir ticari başarısızlıkla sonuçlandı. 

Sevgilerimle...

Yorumlar