YAZARLAR

Sinan Gümüş ve Rodrigues'e yazık olmuş

Sinan Gümüş’ün Alanyaspor maçında ki performansını gördükten sonra, Yasin’in hem Gary Rodrigues’i hem de Sinan’ı keserek Galatasaray’a ne kadar büyük zarar verdiğini tekrar fark ettim.

Abdullah Biricik
Abdullah Biricikabdullahbiricik@hotmail.com

Sinan Gümüş’ün Alanyaspor maçında ki performansını gördükten sonra, Yasin’in hem Gary Rodrigues’i hem de Sinan’ı keserek Galatasaray’a ne kadar büyük zarar verdiğini tekrar fark ettim. Tıpkı Selçuk’un Tolga ve Josue’ye, Sabri’nin de Linnes ve Cavanda’ya verdiği zarar gibi. Aslında suç onlarda değil onları oynatma hastalığına yakalanan antrenörlerdeydi!

2010 yılında Galatasaray’da efsane bir kadro vardı çok ciddi yatırımlar yapılmıştı. Yetmemiş üstüne de Barcelona’nın Teknik Direktörü Frank Rijkaard getirilmişti. Hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamış Abdelkader Keita, Harry Kewell,  Giovanni Dos Santos ve Jo Alves gibi isimler kadroya katılmıştı.

O efsane kadroyu orta sahadaki 3 yetersiz isim yemişti!

Mustafa Sarp, Barış Özbek ve Ayhan Akman!

Kadro çok iyiydi ama orta sahadaki bu 3’lü çok yetersiz olduğu için takım zamanla tel tel döküldü. Bir saat çarkında 3 dişlinin aynı anda bozuk olması diğer 8 çarkın da çalışmasını engellemişti. Rijkart bu duruma sessiz kalmış bu 3 ismi ısrarla aynı anda oynatmış, kendi geleceğini ve Galatasaray’ın 2 yılını heba etmişti.  

Buna benzer bir durumu da bu sene Riikerink’te gördük! Elinde çok iyi ve alternatifli bir kadro olmasına karşın, Sabri Selçuk ve Yasin üçlüsünden vaz geçmeyen Riikerink kendi sonunu hazırladığı gibi Galatasaray’ın da 1 sezonunu da çöpe atmıştı.

Yerine gelen Tudor ilk iş olarak Sabri’yi kesti ama Selçuk ve Yasin hastalığından o da kurtulmadı.  yetmedi kaybedilen puanlardan sonra bozuk olan 2 çarkı çıkarmak yerine diğer bozuk çark olan Sabri’yi de tekrar ekledi. Ve yine gözüküyor ki 30 yaş üstü olan bu 3 futbolcuyu hiç kimse kesemeyecek, futbolu belki 1 fire ile Galatasaray’da bırakacaklar. Üstelik içlerinden biri veya ikisi Ayhan Akman gibi takımın teknik ekibinde yer alacaktır.

Bu iki fotoğrafın ortak yanı her iki başkanın da Galatasaray için yeterli futbol bilgisine sahip olmayışları ve Galatasaray başkanlığını yürütbilecek yeterliliğe sahip olmayışlarıdır.

Dönemin başkanı Adnan Polat ve şu an ki başkan Dursun Özbek Galatasaray’a sadece zaman para ve itibar kaybettirirler. Bu duruma oyları ile destek olan ve sonrasında da  seyirci kalan Galatasaray kongre üyeleri ise hiçbir şey olmamış gibi gidip kongre salonunda otururlar.

Sevgilerimle…

Yorumlar