YAZARLAR

Rakamlarla gelen liderlik

Önceki 2 sezonda West Ham ve Valencia formaları ile 42 lig maçında sadece 8 golde katkısı olan Feghuli, bu sezon süper Lig’de forma giydiği 15 maçta 9 gole doğrudan katkıda bulundu (5 gol 4 asist).

Abdullah Biricik
Abdullah Biricikabdullahbiricik@hotmail.com

     Galatasaray ligin ilk yarısında 2 puan kaybettiği Antalya’yı bu kez 3-0 gibi net bir skorla yenerek hem gerçek gücünü gösterdi hem de liderlik koltuğunu geri aldı!

     %73 isabetli pas yüzdesi ve %42 şut isabet yüzdesi ile kaleye çektiği 12 şutun 5’inde isabet yakalayan sarı kırmızılılar, isabetli 5 şuttan 3 gol buldu.

     Gomis 1. golde şapkadan tavşan çıkardı. Hiç kimsenin özellikle kalecinin beklemediği bir anda çok sert ve düzgün bir vuruş yaptı, kaleci topu sadece ağalardayken görebildi, kıpırdayamadı! Galatasaray’ın bu sezon evinde attığı 30 golün %53’ünde Gomis’in katkısı var. ( 12 gol 4 asist)

     2. golde Rodriguez’in inanılmaz bir deparı vardı! Topu ceza sahasına kadar getirip, Gomis’e al da at dedi! Gomis de attı.  Garry Rodrigues ligde forma giydiği son 5 maçta 5 gole katkıda bulundu. (2 gol 3 asist)

     3. golde ise Belhanda’nın mükemmel asistini gole çeviren isim Feghuli’ydi! Önceki 2 sezonda West Ham ve Valencia formaları ile 42 lig maçında sadece 8 golde katkısı olan Feghuli,  bu sezon süper Lig’de forma giydiği 15 maçta 9 gole doğrudan katkıda bulundu (5 gol 4 asist).

     Gecenin Galatasaray adına eksileri ise Belhanda’nın 90. Dakikada gördüğü gereksiz kırmızı kart ve sonradan oyuna dahil olan Yasin ve Tolga gibi isimlerin yetersizlikleriydi!

     Mariano’nun ilk 11’de olmaması gecenin sürpriziydi!

     Donk’un performansı ise büyük takdir topladı! N’Diaye’nin gidişi ve Fernando’nun sakatlığı sebebi ile orta sahanın bütün yükü Donk’un sırtındaydı! Donk çıktı alnının akıyla mücadelesiyle bu yükü taşımayı bildi ve bence Gomis ile birlikte gecenin en önemli kahramanı oldu! Ayrıca Donk 2015-2016 sezonunda 14 maçta sahaya ilk 11’de çıkmış 1 gol ve 3 asistlik bir performans sergilemişti!

     Galatasaray önümüzdeki maçlarda N’Diaye’yi arayacaktır ancak Fernando’nun takıma katılmasıyla birlikte Donk forma şansı bulursa, Galatasaray daha güçlü ve organize bir orta sahaya kavuşacaktır.

    Maçta bir parantez de Serdar Aziz’e açmak lazım! Serdar Aziz savunmada Maicon ile birlikte oynadığında, Galatasaray neredeyse pozisyon vermiyor! Ayrıca Dünkü maçın ilk yarısında da %91 pas isabeti ile oynayarak 1. Bölgeden oyunun kurulmasına öncülük etti! Çok sağlam ve diri bir stoper olmanın yanında bu sezon Süper Ligde bütün savunmacılar arasında %88,9 ile en yüksek isabeti yakalayan 2. Oyuncu konumunda! 1. İse %90,2 ile yine Galatasaray’dan bir isim; Jason Denayer!

     Sevgilerimle…

Yorumlar