YAZARLAR

Medya ve Fatih Terim

Arda Turan, çok faydalı sade ve akışkan oynuyor! Sivasspor maçında güzel oyununu bir de gol ile süsledi. Bu gole çok ihtiyacı vardı! Maç sonunda göz yaşlarına hakim olamaması yaşadığı duygusal zorluğun dışavurumuydu! Performansını yükseltmeye devam edip sadece yeteneğini konuşturması, futbol dışında hiçbir konuda konuşmaması, ve yanlış bir davranış içerisine girmemesi, ona yepyeni bir gelecek sunacaktır.

Abdullah Biricik
Abdullah Biricikabdullahbiricik@hotmail.com

Macelo Saracchi! 

Galatasaray takımının en kilit oyuncusu!  

Dikine oynuyor, süratli, kanat bindirme istatistiği çok yüksek. 

Sakatlandığında takımın çehresi değişiyor. 

Younnes Belhanda! 

Galatasaray takımının en tartışılan oyuncusu! 

İyi oynadığında Galatasaray’ın çehresi değişiyor! 

İyi oynadığı maç sayısı çok az olduğu için Galatasaray’ın performansı onunla birlikte dalgalanıyor. 

Kötü oynadığı maçlarda da tercih edilmesi, onu eleştiri oklarının hedefi haline getiriyor. 

Sürekliliği olmasa da Saracchi’ye iyi bir alternatif bulundu, Emre Taşdemir. Yetenekleri sınırlı olsa da sürati ve oyun tarzı çok benzer. Linnes gibi sağ ayaklı değil ve durağan oynamıyor. Akıcı oyunda çok kilit bir rol üstleniyor. 

Belhanda’ya ise henüz alternatif bulunamadı. Etebo beklentilerin çok uzağında bir görüntü sergiliyor. Sivasspor maçında Arda Turan, Emre Kılınç ve Feghouli’nin sabit oynamaması ve futbolcuların dönüşümlü yer değiştirmesi sonraki haftalarda farklı varyasyonları önümüze çıkarabilir. Arda Turan,İyileşen Emre Akbaba ve (form grafiği yükselirse) Ömer Bayram diğer alternatifler. 

Taylan Antalyalı’yı artık yazmıyoruz çünkü ligin en iyi 6 numarası performansı ile oynamaya devam ediyor. Milli Takıma çağırılmaması ise kamuoyunda büyük bir tepki topluyor.   

Sofiane Feghouli her Belhanda tepkisinde kurban edilen Galatasaray’ın en yetenekli ismi! 

Oyuna olan katkısı muazzam düzeylere ulaşıyor. Hiçbir koşulda kızağa çekilmemesi gereken ender  bir oyuncu.  

Arda Turan, çok faydalı sade ve akışkan oynuyor! Sivasspor maçında güzel oyununu bir de gol ile süsledi. Bu gole çok ihtiyacı vardı! Maç sonunda göz yaşlarına hakim olamaması yaşadığı duygusal zorluğun dışavurumuydu!  Performansını yükseltmeye devam edip  sadece yeteneğini konuşturması,  futbol dışında hiçbir konuda konuşmaması, ve yanlış bir davranış içerisine girmemesi, ona yepyeni bir gelecek sunacaktır. 

Beklentilerin uzağındaki diğer isim Omar Elabdellaoui olurken, Okan Kocuk yükselen form grafiği ile dikkat çekiyor. 

Tüm bu argümanlardan öte, Fatih Terim’in formu en önemli faktör!  

Rakip takımlar Fatih Terim’in form tutmasından endişe ediyor! Konsantre olmuş moralli ve formda bir Fatih Terim’in neler yaptığını, geçmişte ne başarılara imza attığını çok iyi biliyorlar! Fatih Terim’in bütün enerjisini alan (medya kanalıyla oluşturulan) “yönetim ilişkileri” ve “saha dışı olaylar”, rakiplerin en büyük kozu!   

Sevgilerimle… 

Yorumlar 2 yorum
TREND HABERLER