YAZARLAR

Konyaspor kupayı haketti Demirören sınıfta kaldı

TFF yönetimi, bizi tüm dünya basını önünde küçük düşürdü. Biz pet şişede su ile stada giremiyorken, insanların bu kadar tehlikeli maddelerle stada nasıl girdiklerini açıklayın.

Abdullah Biricik
Abdullah Biricikabdullahbiricik@hotmail.com

Samsun’da oynanan süper kupa maçında büyük bir organizasyon rezaleti yaşandı! Binlerce insanın maç sonunda sahaya inmesi, maç esnasında ‘kelebek’ diye tabir edilen bir bıçağın sahaya atılması, bu bıçağın futbolcu eliyle hakeme kadar ulaşması, neresinden bakarsanız 3.sınıf ülkelerin federasyonlarında bile yaşanmayacak cinstendi!

Passolig adı altında bir sistemle taraftarların sadece maçlara gitmesini engelleyen, onun dışında saha içi ve saha dışı organizasyonlarda büyük güvenlik zaafiyeti yaşayan ve yaşatan TFF yönetimi, bizi tüm dünya basını önünde küçük düşürdü.

Uluslararası platformlarda sportif başarı yakalayamayışımızı geçtim, bari sporun temel unsurlarda uygun ve güvenli bir ortamda oynanmasını sağlayın. Biz pet şişede su ile stada giremiyorken, insanların bu kadar tehlikeli maddelerle stada nasıl girdiklerini açıklayın.

Bütün bu olayların gölgesinde geçen Süper Kupa mücadelesinde ise  Konyaspor komplike bir takım görüntüsü sergiledi. Toplu hücum ve toplu savunmayı aynı anda yapan Konyaspor’un, çok iyi pozisyonlar yakalamasına karşın kalesinde verdiği ciddi pozisyon sayısı oldukça azdı. Özellikle orta sahada oldukça iyi pres yapan, rakibe karşı  iyi alan kapatan ve hızlı hücumlarla rakibin dengesini bozan Mustafa Reşit Akçay’ın öğrencileri galibiyeti fazlasıyla hak etti. Bu takıma Aykut Kocaman’ın çok ciddi bir takım olma olgusu kattığı belli ancak Mustafa Reşit Akçay’ın da performansı Konyaspor’u ilk resmi maçında büyük bir zafere ulaştırdı.

Beşiktaş ise Atiba’nın performansının düştüğü ilk maçta orta saha hakimiyetini tamamen kaybetti. Önceki yıl, geride Marcelo, orta saha da ise Atiba’nın üstün performansı ile rakiplerine karşı üstünlük kuran Beşiktaş, bu maçta her ikisini de çok aradı! Tolgay Beşiktaş için yetersiz bir futbolcu, Oğuzhan’ın ise performansı ise inişli çıkışlı. 10 numara pozisyonuna Talisca gelecek ama Atiba’nın form düşüklüğünde yeterli olabilecek mi onu zamanla göreceğiz. Pepe ilk maçında oyun bütününde tecrübeli bir stoper olduğunu gösterdi ama son dakikada yaptığı hata ile takımın kupaya veda etmesine neden oldu. Andreas Beck her zaman ki gibi kendi bölgesi için tatmin edici bir performans sergileyemedi. Kaleci Fabri ise yediği ilk golde ilerde olmasının bedelini ağır ödedi. Çok fazla öne çıkan Fabri’yi , kaleyi uzaktan yoklayan ve topun dibine giren futbolcuların avlama ihtimali çok yüksek.  Bir bütün olarak ele alındığında Beşiktaş’ın henüz lige hazır olmadığını ve gelecek adına pek ümit vermediğini söylemek mümkün.

Sevgilerimle…

Yorumlar