YAZARLAR

Kim şampiyon olacak?

Mevcut tabloya göre bütün maçlarını kazandığı takdirde diğer maçlara bakılmaksızın şampiyon olabilecek tek takım Galatasaray. Eğer kalan 5 haftada takılmazsa şampiyonluk ipini göğüsleyecek.

Abdullah Biricik
Abdullah Biricikabdullahbiricik@hotmail.com

Finale 5 hafta kala ligde puan durumu şöyle;

Galatasaray  60

Beşiktaş 59

Başakşehir 59

Fenerbahçe 57

Ve şöyle çok kritik bir eşik var; ligde bütün senaryolar kalan 5 maçı da kazanmak üzerine kuruluyor, ancak ilk 4’te olan takımlardan herhangi birinin 1 maç kaybetmesi durumunda ligi 4. sırada bitirme ihtimali çok yüksek! Çünkü lider ile 4. sırada olan takım arasında sadece 3 puan, yani 1 maçlık fark var.               

                                                         ∗∗∗                            

 Yani ligde bitime 5 hafta kala şampiyonluk şansı çok yüksek olan 4 kulüp de, bırak şampiyon olmayı 2. olup şampiyonlar ligine bile gidemeyebilir.

                                                          ∗∗∗

Çok kritik bir eşikteyiz ve ligde 4 takımın da kaderi son 5 haftada şekillenecek.

                                                          ∗∗∗

Galatasaray

Galatasaray Başakşehir engelini rahat geçti ve liderlik koltuğuna tekrar oturdu. Mevcut tabloya göre bütün maçlarını kazandığı takdirde diğer maçlara bakılmaksızın şampiyon olabilecek tek takım Galatasaray.

Eğer kalan 5 haftada takılmazsa şampiyonluk ipini göğüsleyecek.

Beşiktaş

Beşiktaş’ın şampiyon olabilmesi için deplasmanda Galatasaray’ı yenmesi, diğer maçlarının tamamını kazanması ve maçlarının tamamını kazandığı takdirde ikili averajda geride olduğu Başakşehir’in puan kaybetmesi gerekiyor.

Başakşehir

Galatasaray deplasmanından eli boş dönen Başakşehir’in şampiyon olabilmesi için bütün maçlarını kazanması yetmiyor. Başakşehir’in şampiyon olabilmesi için bütün maçlarını kazanması ve Galatasaray’ın puan kaybetmesi gerekiyor.

Fenerbahçe

Fenerbahçe sessiz ve derinden yürüttüğü şampiyonluk yarışında oldukça iyi bir noktaya geldi. 4. olmasına rağmen lider Galatasaray ile arasında sadece 3 puan var. Ancak Fenerbahçe’nin de şampiyon olabilmesi için bütün maçlarını kazanması yetmiyor. Bütün maçlarını kazanması ve önündeki 3 takımın da puan kaybetmesi gerekiyor.

Sevgilerimle…

Yorumlar