YAZARLAR

Haddini bil Rıdvan Dilmen!

Galatasaray’ın neredeyse kazandığı her maçtan sonra hakemler hakkında konuşan, onun dışında yapılan hakem hatalarında sus pus olan Rıdvan Dilmen denilen şahıs, artık haddini aşmaya başlamıştır.

Abdullah Biricik
Abdullah Biricikabdullahbiricik@hotmail.com

Tarih: 17.03.2019, Galatasaray’ın 3-2 kazandığı Bursaspor maçı sonrası Rıdvan Dilmen’in yorumu:  "Türk hakemliği Avrupa'nın en kötü hakemliği. Bu hakemler dışarıda neler oluyor da etkileniyorlar. Kural ve kuralsızlık ile alakası yok."

Tarih: 17.02.2019, Galatasaray’ın 4-1 kazandığı Kasımpaşa maçı sonrası Rıdvan Dilmen’in yorumu: “Halil Umut Meler, Serkan Çınar, artık size güvenmiyorum ben… Bu arkadaşlar hakemlik falan yapmasınlar.”

Tarih: 10.02.2019, Galatasaray’ın 3-1 kazandığı Trabzonspor maçı sonrası Rıdvan Dilmen’in yorumu: “Hakem Ümit Öztürk maalesef maçın önüne geçti. Bir hakem maalesef maçın önüne böyle geçer, maçtaki pozitif havayı böyle bozar.”

Tarih: 15.04.2018, Galatasaray’ın 2-0 kazandığı Başakşehir maçı sonrası Rıdvan Dilmen’in yorumu: “Hakemlerimiz maalesef idare etmek için sahaya çıkıyor.”

Galatasaray’ın neredeyse kazandığı her maçtan sonra hakemler hakkında konuşan, onun dışında yapılan hakem hatalarında sus pus olan Rıdvan Dilmen denilen şahıs, artık haddini aşmaya başlamıştır.

Türkiye’nin ulusal bir televizyon kanalında bir takıma kin ve nefret kusmak kimsenin haddine değildir.

Hele hele bu kulüp, milyonlarca taraftarı olan ve Türkiye’yi yıllarca Avrupa’da gurur ile temsil eden asırlık Galatasaray kulübü ise konuştuklarına 2 defa dikkat etmeli, ağzından çıkanı kulağı duymalıdır!

Giydiği takımın formasını bir türlü üzerinden çıkaramayan Rıdvan Dilmen adındaki şahıs, Galatasaray hakkında konuşmak zorunda değildir.

Eğer yanlı yorumlarına devam edecekse bunun yeri tüm Türkiye’nin izlediği bir televizyon kanalı değil, kulübünün resmi yayın organı olan Fenerbahçe TV’dir.

Futbolculuğunda kariyer zirvesi Fenerbahçe olan, yine kendi kulübünde Teknik Direktörlük macerası hüsranla sonuçlanmış olan, hiçbir Avrupa kulübüyle sportif anlamda ilişkisi olmayan bir şahsın Türk Futbolunu yorumlaması başlı başına bir ironi iken, Galatasaray maçlarından sonra yaptığı taraflı ve yanlı yorumları kabul edilemez noktalara varmıştır.

Kendisini milyonlarca insanın gönül bağı ile bağlı olduğu Galatasaray Spor Kulübünün galibiyetlerini ve alnının teri ile aldığı puanları gölgeleyecek tavır ve tutumlar içerisinde bulunmamaya, yorum yaptığı kanal olan NTV’yi de bu şahıs hakkında gerekli tedbirleri almaya davet ediyorum…

Sevgilerimle…

Yorumlar 23 yorum