Euro 2024

Almanya’da Federasyon’a skandal tepki!

Almanya’da Federasyon’a skandal tepki! Almanya'da Sport1 kanalında canlı yayınlanan ve Federasyon Başkanı Reinard Grindel'in yer aldığı programda bir grup taraftar protestoda bulundu.

Ersin Düzen UEFA'ya ateş püskürdü! Yazıklar olsun!

Ersin Düzen UEFA'ya ateş püskürdü! Yazıklar olsun! Almanya ile Türkiye arasında gerçekleşen EURO 2024'e ev sahipliği rekabeti sonrasında UEFA'nın Almanya'yı seçmesi üzerine Vatan Gazetesi yazarı Ersin Düzen bugünkü köşesinde UEFA'nın verdiği karara ateş püskürdü.

UEFA'nın Almanya'ya verdiği organizasyonlar

UEFA'nın Almanya'ya verdiği organizasyonlar UEFA, Şampiyonlar Ligi finali, Avrupa Ligi finali ve Avrupa Şampiyonası organizasyonlarını toplamda 12 defa Almanya'ya verdi.

Şikeci eski FIFA başkanından UEFA'nın seçimine destek

Şikeci eski FIFA başkanından UEFA'nın seçimine destek Yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle futboldan 8 yıl men edilen eski FIFA başkanı Sepp Blatter, UEFA'nın EURO 2024'ü Almanya'ya vermesinin doğru bir karar olduğunu söyledi.

Bild'in EURO 2024 tahmini birebir tuttu

Bild'in EURO 2024 tahmini birebir tuttu Bild gazetesinin pazar eki olan Bild am Sonntag, UEFA Yönetim Kurulu üyelerinin hangi ülkeye oy vereceğini tahmin etmişti. Toplantıdan çıkan sonuç gazetenin haberiyle birebir örtüştü.

Euro 2024 adaylığında Almanya-İngiltere arasında çirkin pazarlık

Euro 2024 adaylığında Almanya-İngiltere arasında çirkin pazarlık EURO 2020 için kapışan İngiltere ve Almanya, EURO 2024’ü Almanların alması karşılığında 2020’nin Londra’ya verilmesi için anlaşma yapmışlar.

Sosyal medyada EURO 2024 tepkileri

Sosyal medyada EURO 2024 tepkileri Euro 2024'te çıkan olumsuz sonuç, ülkenin önde gelen spor yazarlarından da tepki çekti. Bu karar ayrıca sosyal medyada da infial yarattı. Dünya Kupası'nda Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'a yapılan ırkçılıkları göz ardı eden UEFA'nın, bu ödülü Almanya'ya vermesi epey tepki yarattı.