Atletizm

Atletizmde tarihi madalya

Atletizmde tarihi madalya Meryem Bekmez, Ayşe Tekdal ve Kader Dost'tan oluşan U20 Kadın Atletizm Yürüyüş Milli Takımı, 10 km yarışında dünya üçüncüsü oldu.

Ramil Guliyev dünya atletizm tarihine geçti

Ramil Guliyev dünya atletizm tarihine geçti Milli atlet Ramil Guliyev, 100 metreyi 9.97 saniyede koşarak, 10 saniyenin altına inen üçüncü beyaz atlet unvanını aldı

Türkiye Kenyalılara emanet

Türkiye Kenyalılara emanet Uganda'nın başkenti Kampala'da yarın yapılacak şampiyonada Türkiye, tamamı Kenya asıllı 5 atletle yarışacak.

IAAF Türkiye'yi favori gösterdi

IAAF Türkiye'yi favori gösterdi AAF'ın internet sitesinde yer alan değerlendirmede, 27 Mart'ta Uganda'nın başkenti Kampala'da düzenlenecek 42. Dünya Kros Şampiyonası'na ilişkin analizlere yer verildi.

Rus atletlere yarış vizesi çıktı

Rus atletlere yarış vizesi çıktı Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), gereken kriterleri karşıladıkları gerekçesiyle 3 Rus atlete "tarafsız sporcu" olarak yarışlara katılma izni verdi.

Atletizmde bir rüşvet vakası daha

Atletizmde bir rüşvet vakası daha Katar'ın 2017 ve 2019 Dünya Atletizm Şampiyonası adaylıklarının, rüşvet ve yolsuzluk iddiaları nedeniyle Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Etik Komisyonuna sevk edildiği ileri sürüldü.

Türk atletler

Türk atletler "en iyi 50'ler" arasında Bu yıl açık alanda düzenlenen yarışlarda Türk atletlerin elde ettiği 22 derece, IAAF tarafından her kategoride ayrı ayrı belirlenen "yılın en iyi 50 performansı" arasına girdi.