YAZARLAR

Avcı'nın fendi Şenol'u yendi

Şenol Güneş'in Başakşehir karşısındaki kötü performansı, Tamer Tuna'nın ayrılmasından sonra gittikçe artan formsuzluğunu iyice su yüzüne çıkardı.

Abdullah Biricik
Abdullah Biricikabdullahbiricik@hotmail.com

      Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadında şampiyonluğun kaderini belirleyecek bir müsabaka oynandı. Bu maçın sonucu, Galatasaray ve Fenerbahçe dışında Beşiktaş ve Başakşehir'i de doğrudan etkileyecekti.

      Fenerbahçe, hem Galatasaray ile arasında olan 6 puanlık farkını 3'e indirmek hem de şampiyonluk yarışında yeniden iddialı olabilmek için bu maçı kazanmak zorundaydı.

      Galatasaray ise hem şampiyonluk yarışında puan üstünlüğünü arttırmak, hem de 19 yıldır kazanamadığı deplasmanda galip gelmek istiyordu.

      İki takımın da istediği olmadı!

      Maç berabere bitti!

      Galatasaray ve Fenerbahçe bu skorla 2 puan kaybettiğini düşünürken 1 gün sonra oynanan Başakşehir-Beşiktaş maçından çıkan skor, bize her iki takımın da aslında 1'er puan kazandığını gösterdi!

      Fenerbahçe, Galatasaray ile olan puan farkını azaltamasa da Beşiktaş ile olan puan farkını 2'ye indirmiş oldu!

      Galatasaray ise her ne kadar Başakşehir'i ensesinde hissetse de hem Fenerbahçe ile arasında olan 6 puanlık farkı korudu hem de güçlü rakiplerinden birisi olan Beşiktaş ile puan farkını 4'e çıkardı.

                                                  ∗ ∗ ∗ 

      Başakşehir-Beşiktaş maçında ise Şenol Güneş taraftarlarını büyük bir hayal kırıklığına uğrattı!

      Şampiyonlar ligindeki hazin sondan sonra lige konsantre olması gereken Beşiktaş'ta futbolcular hazırlık maçında gibiydi!

      Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe'nin 2 puan kaybettiği bir haftada Başakşehir ile 10 puanlık bir maça çıkan Beşiktaş, ilk yarıda hem skor hem de futbol olarak Başakşehir'e boyun eğdi.

      Üstelik Başakşehir; Epureanu, Emre Belözoğlu, Arda Turan gibi yıldızlardan yoksun bir şekilde çıktığı maçta ilk yarıda maçı 4-0'a getirebilecek kadar net pozisyon buldu!

      Beşiktaş ise as oyuncularından yoksun olan ve yarım saat 10 kişi oynayan Başakşehir'e karşı Volkan Babacan'ı zorlayacak bir pozisyona dahi giremedi!    

                                                ∗ ∗ ∗

      Şenol Güneş'in Başakşehir karşısındaki kötü performansı, Tamer Tuna'nın ayrılmasından sonra gittikçe artan formsuzluğunu iyice su yüzüne çıkardı.

      Ve ligin bitimine 8 hafta kala Abdullah Avcı'nın takımına bir kez daha boyun eğen Şenol Güneş, kendisine altın tepside uzatılan şampiyonluğu da elinin tersi ile itmiş oldu!

      Sevgilerimle...

Yorumlar