YAZARLAR

Atilla Türker'in Amacı Ne?

Son zamanlarda kulüplerin yönetim ilşkilerini özellikle mali anlamda ilişkilerini kaleme alan gazeteci Atilla Türker, şu an tepkilerin odağındaki isim!

Abdullah Biricik
Abdullah Biricikabdullahbiricik@hotmail.com

Hangi kulüp ile ilgili bir yazı kaleme alsa hemen o kulübün düşmanı ilan ediliyor.
Başta taraftarlar olmak üzere kulüplerin her seviyesinde büyük tepkiler, karalamalar, ithamlar ve hatta yargıya taşınan süreçlerle karşı karşıya kalıyor.
Atilla Türker cesur, düşüncelerine ve kalemine inanan bir gazeteci olduğu için, yargı dahil hiçbir süreçten çekinmiyor ve belki de hepimize gazetecilik dersi veriyor.

İstese kolay olanı yapıp, kulüpleri ve başkanlarını hatta medya patronlarını alkışlayıp istediği platformda büyük paralarla
suya sabuna dokunmadan hayatın ve medyanın keyfini sürebilir. Ancak tercihini onurlu bir gazeteci olmaktan yana kullanarak, başta gazeteciler olmak üzere bütün medya mensuplarına örnek olmaya çalışıyor.
Ben gazeteci değilim ama spor yazarı ve yorumcusu olarak büyük bir hayranlıkla attığı her adımı takip edip, kendisini örnek aldığımı belirtmek istiyor, tüm spor yazarlarına da örnek almalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

Bütün bu sebeplerdendir ki; Galatasaray'ın yaptığı Omar Elabdullai transferinde, menajere verilen ücreti fazla bulup bunu belgelerle yayınlayan Atilla Türker'in
mahkemeye verilmesini oldukça yanlış buluyorum. Galatasaray kulübü menajere verilen ücretin yasal olduğunu ve kulübün menfaatine olduğu sürece
menajerlere istediği ücreti verebileceğini belirtip konuyu aydınlatabilirdi!
Atilla Türker hiçbir kulübe zarar vermez, vermeye kalkmaz, böyle bir amacın içerisinde olamaz. Aksine kulüplerin geleceği ve menfaati için uğraşır.
Türk futbolunun geleceği, Türkiye'nin geleceği için çalışır. Ben kendisini birebir takip eden biri olarak hiçbir kötü maksadının olmadığına kefil olduğumu açıklıyor,
Galatasaray Kulübünün de Atilla Türker konusunda gönlünün rahat olmasını ve hiçbir endişe taşımamasını garanti ediyor, gerekirse açtığı davayı geri çekmesinin daha doğru olacağına olan inancımı belirtmek istiyorum.

Gelin hep beraber Atilla Türker'in altına imza attığı işlere bakıp amacının ne olduğu konusunda bir fikre sahip olalım.

Atilla Türker'in amacı nedir?
Atilla Türker'in amacı; Fikret Orman'ın "transfer sihirbazı" olarak manşetleri süslediği zamanlarda,  yaptığı usulsüzlükleri ortaya çıkarıp, kayıp paraların hesabını sormaktır.

Atilla Türker'in amacı nedir?
Stat yapımından tutun da, Fulya Otoparkına kadar bütün detaylara inip, Şafak Mahmutyazıcıoğlu ve Fikret Orman gibi isimlerin Beşiktaş'a zarar vermesini engellemektir.

Atilla Türker'in amacı nedir?
Beşiktaş'lı taraftarlar tarafından ağza alınmayacak küfürlere, aşağılamalara, çirkin ithamlara ve yargı süreçlerine karşı göğüs gerip,  Beşiktaş'ın menfaatlerini korumaya çalışmaktır.

Atilla Türker'in amacı nedir?
Mehmet Ekici ve Olcay Şahan transferlerinin üstüne gidip Trabzonspor'un zarara uğramasını engellemeye çalışmaktır.

Atilla Türker'in amacı nedir?
Karabükspor'un nasıl bitirildiğini ortaya çıkarıp sorumluların ortaya çıkmasını sağlamaktır.

Atilla Türker'in amacı nedir?
Murat Cavcav'ı en ince ayrıntısına kadar kaleme alış, Gençlerbirliği'nin haklarını korumaktır.

Atilla Türker'in amacı nedir?
Yazdığı makaleler ile Eskişehirspor'un Konyaspor'un ve nice Anadolu kulübünün hakkını korumaktır.

Atilla Türker'in amacı nedir?
TFF'yi ve kurullarını, MHK'yi korkusuzca eleştirip tüm kulüplerin hakkını korumak, adil bir lig oynanmasını sağlamaya çalışmaktır.

Atilla Türker'in amacı nedir?
Uluslararası Spor Basını Birliği (AIPS)'e aday gösterilerek Türkiye'ye gurur yaşatmaktır.

Ve sadece birkaçını yazabildiğim yukarıdaki sayısız amacı, tamamen belgelerle ortaya koyan özel ve örnek bir insandır Atilla Türker...
Herşeyden öte Galatasaray'ın ve Türk Futbolunun her zaman ihtiyaç duyacağı objektif ve kaliteli bir gazetecidir Atilla Türker...

Sevgilerimle...

Yorumlar 1 yorum
TREND HABERLER