eposta yazdır zoom+ zoom-

Yusuf Namoğlu’ndan Fenerbahçe ve Deniz Çoban’a yanıt!

Yusuf Namoğlu’ndan Fenerbahçe ve Deniz Çoban’a yanıt!

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, son günlerin çok tartışan hakem atama-değiştirme kararlarıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-02-2018 16:16 - Güncelleme: 08-02-2018 16:16

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak sessizliğini yaptığı yazılı açıklama ile bozdu. Namoğlu, eski hakem ve spor yazarı Deniz Çoban'ın açıklamalarını yalanladı.

Namoğlu'nun yazılı açıklaması şu şekilde; “7 Şubat 2018 tarihli Fanatik Gazetesi yazarı Deniz Çoban’ın açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır.

Süper Ligin 02.12.2017 tarihinde oynanan Beşiktaş – Galatasaray müsabakasında olduğu gibi 28.01.2018 tarihindeki Trabzonspor – Fenerbahçe müsabakalarında görevli Üst Klasman Gözlemcisi Yunus Yıldırım ile başkaca müsabakalardan sonra hakemlerin performanslarına yönelik şahsi görüşmelerim ve müdahalelerim olmamıştır.

Kaldı ki; Merkez Hakem Kurulu 2009 yılından itibaren UEFA Hakem Konvansiyonu üyesidir. Hakem ve gözlemci eğitimlerinde olduğu gibi, gözlemcilerin hakemleri değerlendirmesinde de UEFA raporlama yöntem ve formları uygulanır. Hakem değerlendirmesinde pozisyonların gözlemciler tarafından UEFA ve MHK talimatlarına göre yanlış değerlendirilerek düşük veya yüksek not verilmesine Merkez Hakem Kurulu müdahalesi bir UEFA normudur ve Gözlemci raporlarının ilk sayfasında ” MHK Müdahalesi ” olup olmadığının işaretlendiği bölüm bulunmaktadır.

Bu müdahale, kurul içindeki 3 kişiden oluşan İcra Kurulu ve yine kurulun UEFA Gözlemcisi Eğitimden sorumlu üyesinin ortak kararları ile verilmektedir.

Adı geçen gözlemcinin bu müsabakadan sonraki ilk görevi ise, hakem ve futbol kamuoyunun çok iyi değerlendirebileceği “taltif ve takdir” niteliğindeki müsabaka olan Trabzonspor – Fenerbahçe maçıdır. Bundan da anlaşılacağı gibi gözlemci bu müsabakaya görevlendirilerek ödüllendirilmiştir. Yazar, gözlemcinin görev almadığı süreyi belirlerken “57 gün çile çeken” olarak tariflediği tanıma, müsabakaların devre arası zamanını da ekleyerek gerçekleri çarpıtmayı sürdürmektedir.

Hakem ve gözlemci atamalarına yönelik hiçbir deneyimi ve birikimi olmayan yazarın yazısındaki tüm değerlendirmeleri sübjektif, anlamsız ve gerçek dışıdır.

Bundan böyle gerçek dışı yazı ve görüşler karşısında tarafımızdan hukuki sürecin başlatılması zorunluluk haline gelmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yusuf NAMOĞLU

Şekip Mosturoğlu’ndan MHK'ya sert açıklamalar

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yusuf Namoğlu’ndan Fenerbahçe ve Deniz Çoban’a yanıt! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Ynpzr 09 Şubat 2018 09:53 Savunabilecegin hakemin bile yok. Pislik kokuyorsunuz. Net kararları göremeyen bakar kör hakemlerini de al ve defolup gidin. Sokaktaki vatandaş bile daha adil işler yapar.

    CEVAP YAZ 4 9

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro