Yunanistan’da PAOK taraftarları televizyon kanalını bastı!

Yunanistan takımlarından PAOK takımının taraftarları, ERT3 kanalının canlı yayınını işgal etmesi ülkede büyük yankı uyandırdı. Yaklaşık 50 kişilik taraftar grubu, Yunan televizyon kanalının stüdyosunu işgal ederek futbol federasyonunun verdiği cezalara karşı sunucuya canlı yayında bir metin okuttu.

Kanaldan yapılan açıklamada, taraftarların bu işgal hareketi kınanırken sunucuya okutulan metnin zorla ve yayın akışı dışında gerçekleşen olay nedeniyle yaşandığı belirtildi.

Yapılan eylemin demokratik olmadığına ve spor ruhuyla uyumlu olmadığına dikkat çeken kanal yönetimi, konuyla ilgili yasal başvuruların yapıldığını dile getirdi.

Yunansitan Futbol Federasyonu, Olympiakos maçında çıkan olaylar nedeniyle PAOK’un 3 puanını silmiş ve 2 maç saha kapatma cezası vermişti. PAOK taraftarlarının okuttuğu metinde şu ifadeler yer alıyordu;

“Bu spor tarihinin en büyük skandalı. Olympiakos yararına çalışan Yunanlılar bundan utanmalıdır. Yapılanın demokrasi ile alakası yoktur. Spor ile de bir alakası bulunmamaktadır.”

 

  • Futbol 08 Mart 2018 12:35
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Yunanistan’da PAOK taraftarları televizyon kanalını bastı! videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro