eposta yazdır zoom+ zoom-

UEFA’nın Galatasaray’a verdiği ceza belli oldu!

UEFA’nın Galatasaray’a verdiği ceza belli oldu!

Galatasaray ile UEFA arasındaki anlaşmanın detayları ortaya çıktı... Dört yıllık anlaşmada Aslan, 6 milyon euro para cezasına razı oldu, transfer kısıtlaması geldi. UEFA’ya verilecek oyuncu listesinin de 25 yerine 21 olması kabul edildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-06-2018 08:48 - Güncelleme: 06-06-2018 08:48

Galatasaray bugün UEFA ile Finansal Fair Play ile ilgili yapılandırma anlaşması yapacak. Ancak sarı-kırmızılılar 6 milyon euro ceza ile karşı karşıya kalacak.

Tarafların üzerinde uzlaştığı anlaşmaya göre şu maddeler yürürlüğe girecek:

– Yapılandırma anlaşması, 2018/19'dan başlayarak dört yıl yürürlükte kalacak.

– Cim-Bom, UEFA başa baş hesap kriterlerine uymayı taahhüt edecek.

– Sarı-kırmızılılar 2018/19 sezonu için azami 20 milyon euro, 2019/20 sezonu için azami 10 milyon euro başabaş hesap açığı vermeyi taahhüt edecek. Daha sonraki iki

sezonda ise ilk yıl zararsız, ikinci sezon ise 10 milyon euro kar etmesi gerekecek.

2.5 MİLYON EURO PEŞİN : 

– Galatasaray, 25 kişilik UEFA A listesine 21 oyuncu dahil edebilecek.

– Kulüp, toplam 6 milyon euro tutarındaki UEFA katılım gelirlerine tedbir konulmasını kabul etmekte olup, bu tutarın 2.5 milyon eurosunu peşinen ödeyecek.

– Satıldığı kadar oyuncu alınacak. Transfer giderleri, gelirleri aşamayacak.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA ile bugün anlaşmayı imzalayacaklarını söyledi, bunun tarihte ilk kez olduğunu dile getirdi.

The Grand Tarabya Oteli'nde gerçekleştirilen 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneğinin (GSYİAD) geleneksel iftarına katılan Cengiz, “UEFA ile 4 yıllık anlaşmayı yarın (bugün) imzalamış oluruz. UEFA, tarihinde ilk defa üst üste settlement agrement (yapılandırma anlaşması) öneriyor ve imzalatıyor. Bu aslında Galatasaray ve Avrupa futbolunun geldiği noktayı gösteriyor” diye konuştu.

Galatasaray'da maaş krizi

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN UEFA’nın Galatasaray’a verdiği ceza belli oldu! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Misafir 06 Haziran 2018 16:06 Borç batağındaki klüplere 6 milyon euro ceza demek ben uefanın masraflarını gariban ülkelere kaşını oynattın,gözünü oynattın diye ceza kesip oralardan sağlıyorum demektir.Milli bir devlet bu cezayı ödetmez.Galatasarayın bu cezayı ödememesi lazım.Eğer katılma yasağı gelirse türkiyenin hiç bir takımını avrupaya yollamaması lazım,boykot edip,avrupa kupası maçlarınında Türk televizyonlarınde yayınlanmasını yasaklaması lazım.Kendi kendilerine oynasınlar,bize ne.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro