eposta yazdır zoom+ zoom-

Trabzonspor’da kongre öncesi borç gerginliği

Trabzonspor’da kongre öncesi borç gerginliği

Trabzonspor’da 7-8 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Olağanüstü Genel Kurul öncesi mevcut başkan Muharrem Usta ile eski başkanlar arasında borç gerginliği yaşanıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-03-2018 10:40 - Güncelleme: 14-03-2018 10:40

Bordo-mavili takımda yaklaşan kongre öncesi mevcut başkan Muharrem Usta ile eski başkanlar arasında adeta demeç savaşı yaşanıyor.

Muharrem Usta'nın Teleset Mobilya Akhisarspor maçının ardından yaptığı, ‘Her başkan yaptığı borcu temizlesin’ şeklideki açıklama sonrası, eski başkanlardan Sadri Şener, ‘Ben kulübe kupalar kazandırdım’ derken,İbrahim Hacıosmanoğlu ise, ‘Ben tüm eski başkanların borçlarını ödeyeceğim. Yeterki Muharrem Usta kendi yaptıklarını ödesin. Hadi hodri meydan” dedi.

SADRİ ŞENER: “BEN BU KULÜBE KUPALAR KAZANDIRDIM” : Sadri Şener, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Benim dönemimde diğer arkadaşlardan farklı olan Türkiye Ligi şampiyonluğu, Süper Kupa, Türkiye Kupası ve Avrupa Kupaları’nda alınan başarılar var. Muharrem Usta’nın dili sürçmüş olabilir. Kendisi de dahil başarısız olan başkanlar borç miktarını düşürsünler. Borcu ödeyip kupaları geri mi alacağız, ne yapacağız? 1990’lı yıllarda bu kulübe yaklaşık 3 milyon dolar hibe ettim. Onu bugüne getirirsek alacaklı çıkarım. Onu da iade mi alacağım? Beşiktaş’ın 2 katrilyon borcu, iki şampiyonluğu var. Demekki bunların hepsini söylemek için borçların olabilir. Ama karşılığını verirsen. Bunun da karşılığı kupadır. Kupa aldığında zaten borçları geriye doğru öder. Ama hiç kupa alma, ligde aşağılarda bulun, Avrupa Kupaları’na gideme, Türkiye Kupası’nı alma, evet o zaman parayı geri ödersin” ifadelerini kullandı.İBRAHİM HACIOSMANOĞLU’NDAN HODRİ MEYDAN : İbrahim Hacıosmanoğlu ise, “Muharrem Usta başkanlığa geldiği gün borç 397 milyondu. Şu anda resmi olarak 800 milyon civarında, gayri resmi rakamlarda ise 1 milyarın üzerinde. Ben eski başkanlar dönemindeki borçlar da dahil tüm borçları ödeyeceğim. Yeterki Muharrem Usta kendi döneminde yaptığı borçları ödesin. Zaten bunu kendisi de söyledi. Kendisine hodri meydan diyorum” diye konuştu.

Trabzonspor'da sakatlık şoku! Kadrodan çıkartıldı


MUHARREM USTA ‘BORCU 40 MİLYON EURO’YA İNDİRELİM’ DEMİŞTİ : Muharrem Usta, açıklamasında, “Kulübün ekonomik olarak iyi hale gelmesi gerekiyor. Bu kulübü bu hale kim getirdiyse, ben de dahil, kaç para borçla aldıysak o borçla bırakırım. Eski başkanlar da bunu yapsın. Bu kulübün 40 milyon Euro borcu vardı. Ben de dahil tüm başkanlar çıksın ve yaptıkları borçları ödesin. Yeniden borç rakamını 40 milyon Euro’ya indirelim. Herkes yaptığı borcu kapatsın. 2010-11’de rakam buydu, hadi eski başkanlar çıksın bunu yapalım” demişti

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Trabzonspor’da kongre öncesi borç gerginliği haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • Misafir 14 Mart 2018 19:57 Tarih şikeci hırsızları asla unutmayacaktır. Şike yapılmasından daha aşağılık ve rezil olanı şike sürecinden sonra alınan tavırlar ve yapılanlardır.Suça suçluya gaspa hırsızlığa ahlaksızlığa yönetimiyle taraftarıyla tüm birimleriyle topyekün camia olarak sahip çıkarak, çaldığını sahiplenerek, inkar ederek temizlenme yüzsüzlüğüne sarılarak, biz suç işlemişsek bile bize ceza veremezsiniz onursuzluğuyla, dünyada hiçbir toplumun kabul edemeyeceği bir rezalet sergilediler.Şu pozisyonda bu şikeciler sporun içinde olduğu sürece sporda temizlikten bahsetmek mümkün değildir.Yapılan suç adetinin fazlalığıylada eğer yasalar yönetmelikler uygulansa bu şikecileri amatör lige göndermek gerekliydi.Yok reklam geliriymişte yok lig tvmişte Türk futbolu para kaybedermiş.Namusunu kaybeden Türk futbolu para kaybetseydi dahamı kötü olurdu.

    CEVAP YAZ 0 7
  • Misafir 14 Mart 2018 22:23 Çok güzel bir değerlendirme,tebrik ederim.İnsan olan anlar

    0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro