eposta yazdır zoom+ zoom-

Serdar Ali Çelikler'den derbiler için flaş öneri!

Serdar Ali Çelikler'den derbiler için flaş öneri!

Ziraat Türkiye Kupası'nda kaldığı yerden tekrar oynatılması kararlaştırılan Fenerbahçe Beşiktaş maçı ile ilgili Serdar Ali Çelikler'den çok çarpıcı yorumlar geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-04-2018 08:41 - Güncelleme: 26-04-2018 08:41

Serdar Ali Çelikler TFF’nin tatil edilen Fenerbahçe Beşiktaş maçıyla ilgili dün verdiği ’57.dakikadan itibaren seyircisiz tekrar’ kararı değerlendirdi.

Çelikler, ”Bu olayı yaşayan Fenerbahçe Teknik direktörü olsa F.Bahçe hükmen yenik sayılmıştı” ifadelerini kullandı. Ünlü yorumcu bu tür maçlara yabancı hakem verilmesi gerektiğini söyledi.

HÜKMEN YENİK SAYILMIŞTI: Şenol Güneş'e baştan tekrar geçmiş olsun diyorum. Sonuçta kendisi çirkin olaylara maruz kalmıştır. Ama hiç kusura bakmayın bu olayı yaşayan F.Bahçe teknik adamı olsa F.Bahçe hükmen yenik sayılmıştı. Sahadan çekildi sayılıp 1 yıl da kupadan men edilmişti.

BAŞI YARILMIYOR: Şenol Güneş'in başı, saha içindeyken yarılmıyor. Kesin. İster sağdan ister soldan bakın. Alttan üstten inceleyin. Şenol Güneş'in başı yarılmıyor. Yarılmış başa; kan akan başa buz müdahalesi yapılan bir tane örnek gösteremezsiniz. Bu durumda iken Şenol Güneş; yedek kulübesinde oturur vaziyetteyken 2 kez “Hadi be, hadi be” deyip soyunma odasına yöneliyor.

F.Bahçe taraftarı Türkiye Kupası finalinde tribünde olacak mı?

KANAMA YOK!: Tekrar ediyorum; o esnada başına bir cisim çarpmış ama yarık ve kanama yok. Tam koridora giderken göğsüne su şişesi isabet ediyor. Birkaç salise sonra sendeleyip düşüyor. Gelip kaldırıyorlar ve soyunma odasına götürüyorlar hocayı. Bu esnada da kanama yok.

KURTULMA AMAÇLI…: Eğer bizim göremediğimiz bir yerde başı yarılmadıysa; soyunma odasında başı durup dururken açılmadıysa Şenol Güneş'e atılan stapler tamamen “Hükmen mağlubiyetten kurtulma'' amaçlı tampondur. Bu olayda herkesin atladığı en büyük sorumlulardan biri de hakemdir. Hakem Mete Kalkavan; Şenol Güneş'in sağlık memuru değildir.

ARKASINDAN GİDEMEZ: Arkasından “Hocam… Hocam…” deyip kimseye; yardımcılarına dahi bir şey söylemeden Şenol Hoca'nın arkasından soyunma odasına gidemez. Raporunu temsilcinin şifaen sözlerine göre yazamaz. Hakem görmediği hiçbir konuyla ilgili karar veremez. Hakem sahanın amiridir. İsterse maçı durdurur; isterse hiç oynatmaz. Mete Kalkavan yönetim becerisi açısından açık bir şekilde sınıfta kalmıştır.

HOCANIN MEMURU GİBİ: Sahanın içinde hiçbir eylem yokken; kulübelerin orada çıkan hadiselerden ötürü hangi hakem soyunma odasına girmiştir? Hakem hakim olamamış ve Şenol Hoca'nın arkasından sanki onun memuru gibi peşinden koridora girmiştir.

Fenerbahçe Beşiktaş derbisiyle ilgili flaş gelişme

SKANDALIN AKTÖRÜ: Oysa hakem bekler; yardımcılarını yanına toplar; 4. hakemini gönderip bilgi alır. Gerekirse gidip kendi gözleriyle görüp öyle karar verir. Kalkavan gayri ihtiyari içeri girmiş; temsilcinin sözlerine itibar etmiş ve sahaya hakim olamadığı için bu skandalın başaktörlerinden biri olmuştur.

TECRÜBELİ HAKEM OLSA…: Tecrübeli bir hakem olsa saha kenarında bekler; Beşiktaş takımını geri çağırırdı. Beşiktaş takımını temsilen Ali Naiboğlu gelip “Hocamızın başı yarıldı dikiş atılıyor” demeden de içeri girmezdi. İçeri girer bakar ve kendi gözleriyle gördükten sonra maçı tatil ederdi.

OTORİTEYE GÜVEN YOK: Hep söylüyorum bu ülkede otoriteye güven yok. Gelin etmeyin eylemeyin bu tür maçlara yabancı hakem verin. Yabancı hakem verilse zaten daha 2. korner hadisesinde maçı tatil edeceğini bildirirdi. Herkes de o otoriteden korkacağı için bu tür hadiseler hiç yaşanmazdı.

KAMPANYA BAŞLATIRDI: Gelelim en can alıcı noktaya. Bu olayların aynısı olsa; bire bir aynısı yaşansa Türk medyası ittifakla Fenerbahçe'nin hocasını kaçak-korkak-numaracı yapar ve F.Bahçe'nin hükmen yenilmesi için kampanya başlatırdı. Bu iki yüzlülük elbet bir gün bitecek. F.Bahçe bu ülke medyasının gözünde ‘zenci muamelesi' görmeye ilelebet devam etmeyecek. Ama medya kendi kendini bitirecek..

Fenerbahçe Beşiktaş maçı kararı ne? Hükmen yenilgi mi devam mı?

MAĞLUP OLURDU: Ya Tayyip Erdoğan “Yaşananlar kumpas” demeseydi karar ne olurdu? Büyük ihtimalle F.Bahçe hükmen mağlup olurdu. Şenol Güneş'in başı hakikaten yarıldı ise; Beşiktaş gerçekten de mağdur olduğunu düşünüyor ve kararın haksız olduğunu savunuyorsa maça çıkmaz. Bekleyelim görelim.

NASIL ÇÖZÜLÜR?: Peki bu olaylar nasıl çözülür? Çok basit. Sadece ve sadece kuralları uygulayarak. Özgür davranarak. Kimseden ama kimseden talimat almayarak. Ve baştan “Bu sezon milat” denilerek; gerekirse birkaç kulübün canını yakarak. Ama sadece kuralları hakkaniyetli uygulayarak.

BENİ TFF BAŞKANI YAPIN: Bunun için de özgür bir TFF lazım. Özgür değilseniz il başkanları bile size karar dikte ettirir. Beni TFF Başkanı yapın; 4 yıl sonra tertemiz futbol ortamı bırakacağıma söz veriyorum

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Serdar Ali Çelikler'den derbiler için flaş öneri! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR63 YORUM
  • misafir 27 Nisan 2018 01:05 alllah bizi böyle kirli sakkallılardan korusun

    CEVAP YAZ 3 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro