YAZARLAR

Abdullah Biricik

Abdullah Biricik

abdullahbiricik@hotmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 23 Eylül 2016 10:32 - Güncelleme: 23 Eylül 2016 10:34

Riekerink'ten ne istiyorsunuz?

Riekerink'ten ne istiyorsunuz?  Çiçeği burnunda bir teknik adam! Omuzlarına büyük bir yük almış, altyapının başında olduğu bir camiada A takımın başına korkusuzca gelmiş ve kadronun en yetersiz olduğu dönemde kulübe iki kupa kazandırmış. Yarattığı heyecanla vizyonsuz yönetim umutlandırmış, takıma yatırım yaptırmaya başlamış ve elinde bol alternatifli kaliteli bir kadroyla yeni sezona 2 galibiyetle başlamış. Yetmemiş küsen seyirciyi yeniden tribüne çekmiş, ve takımı şampiyonluğun en iddialı kulübü haline getirmiş. Taraftar kendisine büyük saygı ve güven duyarak "Riekerink Bey" lakabını takmış. 

            Kadro seçiminde hataları yok mu? Elbette var! Zamanla düzeltilebilecek hatalar bunlar! Asıl mevzu Galatasaray'ı başarılı görmek istemeyen büyük bir medya topluluğunun Riekerink'i hedef alması! Başarılı olmasını istemeyen diyorum çünkü eleştiriler, Riekerink alt yapıdan takımın başına getirildiğinde yapılmadı! Hiçbir Allah'ın kulu, "alt yapı hocasının takımın başında ne işi var demedi" hatta içten içe vizyon daha da küçülür, kulüp daha çok başarısız olur zannıyla sevinenler oldu! Ne zaman ki Riekerink başarılı oldu, başladı bir eleştiri ve yıpratma operasyonu!

            Galatasaray resmi internet sitesinden Fatih Terim'in doğum gününü kutladı diye, "Yok efendim Fatih Terim takımın başına gelir mi?" "Yok efendim Galatasaray gibi büyük bir markayı çalıştırmak sizi zorluyor mu?" Bilmem ne, bilmem ne!

            İki yıldır yerden yere vurup niçin kesilmiyor diye eleştirdiğiniz Selçuk İnan, 30 dakika oynatılmadı diye neden kıyametleri kopardınız?  

            Geçiniz efendim geçiniz, siz bu tavrınızla kötü niyetinizi ortaya koymaktan daha öteye gidemezsiniz.

            Galatasaray kulübü medyadaki bu taraflı tutumun farkında değil mi? Farkında! İlk yaptırım Fenerbahçe kongre üyesi Ferit Şahenk'in sahip olduğu Doğuş Medya gurubu bünyesindeki NTV ve NTVSPOR grubuna yapıldı, artık muhabirleri tesislere giremiyor! Sırada diğerleri var mı bilmiyorum! Halkın vergileriyle yayın yapan Devlet televizyonu TRT'de bile ana spor programında Galatasaray'lı yorumcu yok! Giray BULAK, Oğuz ÇETİN ve Ali GÜLTİKEN var. Aynı durum neredeyse bütün medya organlarında benzer durumda. Gözle görülür Evren TURAN ve Levent TÜZEMEN dışında ekranlarda aktif yer alan bir Galatasaray'lı yorumcu yok! Kulüp Nasıl bir tavır sergiler bilmiyorum ama gerekirse bütün medya guruplarının akreditasyonu iptal edilip GSTV'yi Türksat'a taşıyarak, Galatasaray taraftarına sağlıklı ve doğru haberleri ulaştırmalı. Aksi durumda Riikerink ve Galatasaray kulübü organize yıpratma kampanyalarının karşısında fazlasıyla zarara uğrayabilir! 

            Son sözüm de medyaya! 

            Evet bir takımı tutabilir,  ziyadesiyle taraftar hatta fanatizm deryasında boğulmuş da olabilirsiniz! Ancak unutmayınız ki, Türkiye'de kulüpler ve dolayısıyla futbol büyüdükçe sizin de sektörünüz ve ekmek yediğiniz şirketler büyüyecektir. Aksi durumda bütün ülke futbolu ve spor medyasıyla birlikte sizin de zarar görmeniz kaçınılmaz olacaktır! 

            Ve son olarak bütün bu tespitlerime rağmen kötü niyetli olmayı ilke edinenler için ironik bir tüyo vereyim;  Galatasaray dün resmi internet sitesinden Hary Kewel'in doğum gününü kutladı, gidip Riikerink'e bunu da sorun belki derbi öncesi moralini bozmayı başarırsınız!

            Sevgilerimle...
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Riekerink'ten ne istiyorsunuz? yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 23 Eylül 2016 18:57 Zaten bütün medya Fenerli

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro