YAZARLAR

Abdullah Biricik

Abdullah Biricik

abdullahbiricik@hotmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 15 Temmuz 2016 09:57 - Güncelleme: 15 Temmuz 2016 13:06

Pereira ile yollar ayrılmalı

Futbol temelde 2 "tahıl"la harmanlanan bir hasattır ve iyi bir "çiftçi"nin elinde değer kazanır! Futbolcular ve Antrenörler "tahıl"dırlar ve bu iki "tahıl"ı bir araya getirip harmanlayan iyi bir "Çiftçi"ye (Başkan'a) ihtiyaç vardır. Ve bu üç unsurdan biri eksikse çoğunlukla iyi bir hasat alınamaz.

       Özellikle ülkemizde iyi "çiftçi"ler bulunmadığı için yetiştirilen ve ithal edilen tahıllar ziyan olur. Ve genellikle bu üç ana öğe bir araya gelmez! Geldiğinde ise ya UEFA kupası gelir, ya da Dünya üçüncüsü oluruz.

        Fenerbahçe'yi irdeleyecek olursak; geçen sezon oldukça iyi futbolcular transfer etmesine, her pozisyonda birkaç alternatife sahip olacak derecede kadro derinliğine sahip olmasına ve spor kamuoyu tarafından erken şampiyon ilan edilmesine rağmen iyi bir Teknik Direktör'le çalışmadığı için başarısız oldu. İşin daha kötüsü Aziz Yıldırım, ağır fesih şartlarıyla getirdiği Vitor Pereira'yı gönderemediği için bu sezon da başarıyı zora soktu, üstelik çok iyi futbolcuları transfer etmeye devam ettiği bir süreçte! İronik olan durum şu ki; Aziz Yıldırım Löw, Zico ve Aykut Kocaman gibi başarılı Antrenörleri gözlerinin yaşına bakmadan gönderen bir yönetici olarak hafızalara kazınmışken Pereira konusunda tamamen farklı bir durum sergiliyor!

        Bu kadar iyi ve kaliteli bir kadronun üstüne çok iyi takviyeler yapılarak (Van Der Wiel, Aatif Chahechouhe, Neustadter, Skrtel) Pereira 'ya teslim edilecek olması Fenerbahçe adına gerçekten çok üzücü bir durum!

        Yıllar önce aynı hatayı, çok iyi bir Başkan olduğunu düşündüğüm Ünal Aysal'da yapmıştı ve Fatih Terim'in oluşturduğu harika kadroyu İtalyanlara (Mancini, Prandelli) teslim etmişti. İtalyanlar başarısız oldukları gibi sermayeyi de dağıtmış kulübü milyonlarca dolar zarara sokmuştu.

        Aziz Yıldırım'a tavsiyem  "Zararın neresinden dönersen kardır" atasözümüzü hatırlayıp daha şampiyonlar ligi ön elemesi ve lig başlamadan kendisini ispatlamış hücum felsefesi zengin iyi bir antrenörü takımın başına getirmesidir! Bir diğer alternatif fikir; Barcelona modeli oluşturarak (Guardiola, Luis Enruiqe) Teknik Direktörlük geçmişi çok yoğun olmayan ama güvendiği eski futbolculardan birine görev vermesidir!

        Felaketin eşiğinde olan Fenerbahçe'nin tek kurtuluşu Antrenör değişikliğidir!
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Pereira ile yollar ayrılmalı yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • mahmut 30 Temmuz 2016 13:41 sadece gülüyorum....

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro