eposta yazdır zoom+ zoom-

Mustafa Cengiz Divan Kurulu Toplantısı'nda bomba açıklamalar!

Mustafa Cengiz Divan Kurulu Toplantısı'nda bomba açıklamalar!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz Şubat ayı olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-02-2018 13:58 - Güncelleme: 14-02-2018 14:35

Bugün gerçekleştirilen Galatasaray Divan Kurulu Toplantısı’nde Başkan Mustafa Cengiz, Dursun Özbek ile ilgili önemli açıklamalarda bulunudu.

"Göreve gelir gelmez 60 milyon TL ödeme yaptık" : Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu: "Göreve gelir gelmez 60 milyon TL ödeme yaptık. Transfer yapmamızın önünde 19 milyon TL vergi ve SSK borcu ve iki futbolcumuzdan (Chedjou ve Dany) gelen transfer yasağı vardı. Bunu ödedik. Florya'da inşaat alanını artırma konusunda çabalarımız var. Umarım oradan da geliri en maksimum hale getiririz. Epey faktöring borcu ödedik.

"Özbek 24 milyon TL'lik kısmı rehnetmiş" : Önümüzde aşılması gereken maddi sorunlar var. Biz bunların tamamını aşacağız. 508 milyon TL'si Emlakbank'tan kırdırıldı. Finansal borcumuz 800 milyon TL. (213 milyon dolar). Fiili banka borcumuz 183 milyon dolar. Dursun Özbek, B Grubu hisselerinde serbest bulunan 24 milyon TL'lik kısmı rehnetmiş, rehin harcını kulübe ödetmiş ve gelecekteki kazancımızdan 19 milyon TL'lik temlik koydurmuş.

"G.Saray yabancılara satılırsa G.Saray'ı bırakırım" : Milan CEO'su geliyor, Galatasaray'dan rica ediyor, loca ayırıyoruz. Çinlilere kulübü satıyor dediler. Tek bir TV yayınına çıktım. Galatasaray'ı yabancılara satılırsa ben Galatasaray'ı bırakırım dedim, arkasındayım. Kulübü Çin'e satmak yok. Oğlum ve yeğenim kendi uğraşlarıyla loca sattılar. Oğlum ve yeğenimi yönetim kurulu toplantısına almışım dediler. Arkadaşlar edep diye bir şey var, lütfen yapmayın."

Özbek: En büyük hizmetimiz bu sezon kurduğumuz futbol takımı : 

Bir söz alan Galatasaray eski Başkanı Dursun Özbek konuşuyor: "2.5 yıl boyunca 20 Ocak'a kadar G.Saray'a başkanlık yaptım. Şunu gururumla yaptık. Bana büyük bir destek verdiniz. Projelerime büyük çoğunlukla 'evet' dediniz. Hayatımı en güzel yıllarımı G.Saray'a hizmet ettiğim dönemde geçirdim. Yeni yönetime başarılar diliyorum. Divan'da G.Saray'ın en önemli yüksek istişare organında başkanlar, üyeler ne yapacaklarını ne yaptıklarını dile getirirler. Kürsüden yapılan hiçbir eleştiri farklı algılanamaz. Hepsi kabul edilmesi gereken sözlerdir. Muhasebe yapmamız lazım. En büyük hizmetimiz kurmuş olduğumuz futbol takımı. Bu sezon şampiyon olması için bir takım kurduk. Çok da başarılı gidiyoruz. 2.5 yılda ne yapmışız... Bu süre proje oluşturmuşuz. Bu süre içinde bu kadar proje yapılabilir mi? Evet yapılabilir. Her şeyinizi kulübe vakfetmişseniz bu yapılabilir. Müthiş bir ekip çalışmasıyla gece-gündüz demeden çaba sarf ettik.

"Riva'dan gelecek gelir 780 milyon TL" : Riva Projesi, Emlak Konut ile yapıldı. 780 milyon TL tutuyor. Başkan iyi incelemediği az önce yanlış ifade kullandı. Riva'dan G.Saray'a gelecek gelir 780 milyon TL. Hiç gizli bir şey yok içinde. G.Saray aleyhine hiçbir şey yok. Bunları söylerken koltuklarım kabarıyor. G.Saray müzesi için çalışmalara başladık. Önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak. Bütün dünya takımlarıyla kıyaslayacağınız bir müze. Stat turu düzenledik. Stat için 2011'den bu yana çalışılmış. Herkesin emeği geçti. 24 saat işin peşinde koşmak zorunda kaldık. Kapalı spor salonu önemli.

Galatasaray'da yerli oyuncular 7 ay para almadı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mustafa Cengiz Divan Kurulu Toplantısı'nda bomba açıklamalar! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Gs 14 Şubat 2018 21:31 Sana bir yorum yaptım artı 18 olduğu için yorumu yazmamışlar ne anlıyorsun o gs lafını ağzına alma

    CEVAP YAZ 1 0
KİMDİR ?
Mustafa Cengiz
MUSTAFA CENGİZ KİMDİR?

949 yılında Gaziantep'in Nizip ilçesinde doğan Mustafa Cengiz, Gaziantep Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Köy-Koop oluşumunda kurucu uzman olarak çalışan Mustafa Cengiz, TANSA Genel Müdürlüğ&u

DEVAMI »

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro