YAZARLAR

Hakan Cerrahoğlu

Hakan Cerrahoğlu

FutbolplusHC@gmail.com @HakanCerrahoglu rss Eklenme Tarihi: 27 Aralık 2017 17:43 - Güncelleme: 27 Aralık 2017 18:48

Kendi zarfında saklı yeni yıl mektubu...

2017 yılını geride bırakmamıza bir kaç gün kaldı..

* Geçmiş yılın penceresinden son defa baktım. Geçen yıldan kalan güzel anlar aradım, bulamadım.

* Futbolun içinde bunca dalavereleri gördükten sonra, dürüstlüğün pahalı bir mülk olduğunu, bu arenadaki ucuz insanlarda bulunamayacağını anladım.

* Gömleğin insanlığa, ceketten daha yakın olduğunu hatırladım. Yalnızca ceket, pantolon ve kravat takmakla adam olunmayacağını unutmadım.

* Dürüstlüğün suç sayıldığı futbol festivallerinde, bitirimlerin hızla çoğaldığını gördüm. "Vay utanmazlar" dedim.

* Hayvanlığın şaha kalktığı spor programlarının, insanlığa kötü örnek olduğunu söylemekten kaçınmadım.

* Spor medyasında bunca ustasını gördükten sonra, futbolda yalaka yorumculuğu yapan Erman Toroğlu ve Ahmet Çakar gibilerini rüzgarda ters dönen şemsiyeye benzettim.

* Palavranın kitabı yok! Rakibin emeğini çalan Burak Yılmaz gibi ballı golcülerin, geçmiş yıllarda oynadığı takımlara yaptığı sadakat ayaklarını ve bu masalın devamında hiç utanmadan penaltıya balıklama atlayışlarını, rakibin emeğini çalışlarını hayretle izledim, "vay seni gidi futbol ahlaksızı" dedim.

* Yaptıkları adaletsizlikte süzme dürüstlük örneği gösteren hakemlerden Halil Umut Meler'e, Karabükspor Trabzonspor maçında Karabükspor'lu Gaman'a faul yapıp 80. dakika da beraberlik golünü atan Futbol ahlaksızı Burak Yılmaz'ın rakibin emeğini çalmasına göz yummasına hayret ettim. Yine bir önceki pozisyonda da Burağın sahte faul alışında, Gaman'a sarı kart göstermesine "İşte kalpsiz adam bu" dedim. Böylelikle adil maç yönetsin diye sahaya çıkarılan bir hakemin nasıl yerin dibine girdiğini dehşetle izledim.

* Kalbini, satın alınmış beynine köle yapan, yalanlara ve haksızlığa merdiven dayayan, adaletsiz, böylesine zavallı hakemleri hiç sevmedim.

* Zorbalığın tribünlere karıştığı Trabzonspor'un ilkel düşünen adamlarla kendini geliştiremeyen vizyonsuz yapısıyla 4. büyük olarak gösterilmesine anlam veremedim. Sporun bir çok branşında faaliyeti olmayan,Trabzonspor'un, sadece bir kaç branşla büyük olamayacağını bilmeyenlere anlattım.

* Beşiktaş'ı, kaliteli kadrosuyla gönülden futbolunu saygıyla alkışladım. Şenol Güneş'in futbol bilgisizliğini ve kendisini stadın dışına çıkardım. Beşiktaş'ın iskeletini kuran Slaven Biliç'i Yılbaşı balosuna çağırdım. Şenol Güneş'e futbol güneşi diyenleri Karadeniz kumsalında plaj futboluna davet ettim. "Sinek valesi maça kızından nasıl olur da büyük olur" dedim.

* Galatasaray'ı liderlik sarayında oturacak bir takım olarak göremedim. Ergün Penbe'yi geçmiş yılların en efendi futbolcuları albümüne eklemeyi unutmadım.

* Tarih yazdığını sanan futbolun sahte gerçeklerinin fırsatçılıkla erketeye yattığını, tanıdık yüzdeki avantacı ruhlarını gözden kaçırmadım.

* Sezon başında Karabükspor'dan İgor Tudor'u çalan, Karabükspor'u zor durumda bırakan, sonrasında da Tudor'u kovan Dursun Özbek'i ayıpladım, ancak yüzüne bakınca şaşırmadım.

* "Sahte İmparator" Fatih Terim'i, Gerilim Filmlerinin Figüranı olarak afişledim. Futbolun içinden çekilmesi için fax çektim.


* "Hakkını aramak" oyununda iyi bir ele sahip olmaktan çok, sıkıntılı süreçte kötü bir eli iyi oynamanın asırlık gücünü gururla izledim.

* Sarı Lacivert renkleriyle Lig'e hayat veren Fenerbahçe'yi, zarif bir anlatımla söylenen Aşk Şarkıları olarak seyrettim. Alex ile kıyaslanan Giuliano'nun gurur veren mücadelesini tırnak içine aldım. Aykut Kocaman'ın sezon başından bugüne kadar yaptığı hataları kayıtlardan sildim.

* Abdullah Avcı'yı futbol bilgisine yatırım yapan başarılı bir iş adamı olarak saydım.

* Alanyaspor teknik direktörü Saffet Susiç'i "efendilikte" denizleri aşan futbol bilimcisi olarak adlandırdım.

* Geçmiş yılın penceresinde İnternetspor'un patronu sevgili dostum Mehmet Özışık'ı unutmadım. Kendisine, odasına asması için "Sahte İmparator" Fatih Terim'in posterini yeni yıl hediyesi olarak takdim ettim.

* Eski yılda yapılan bütün haksızlıkların dosyasını çuvallara doldurup, tümüyle çöpe attım. Hayattaki tüm güzelliklerin hatırına, yeni yıla odaklandım.

*****

* Goldeki sevinçlerin tatlı anlarını unutmamak için, kalp şeklindeki kurabiyeyi futbolun objesi yaptım.

* Kardeşler kıraathanesinde, her renkten dostların samimi yorumlarla, futbol sohbeti yapmasını çok özledim.

* Tarihte bir çınar olan Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'a, sevgide istiap haddini aştığı için "Sevdalı İstanbul" adını verdim.

******

Eski yıl, gitmekle yeni yıldaki futbol aşkımızı kalbimizden alamaz..

Yeni yıl yeni umutlarla, düşlerdeki dürüst futbolun lider olması demek. Hayatın ışıklı yolunda.. rengarenk görkemiyle..

******

Üç büyüklerin birbirlerini dostça alkışlayacağı, hiç kullanılmayan dostluğun bütün hallerinin sergileneceği bir yeni yıl tüm özlemimiz.

Başlama vuruşundan önce, güzelliklerle dolu, barışa tokalaşan anların çoğalması, futbolun zarafete zirve yapması, yeni yılda en büyük dileğimiz.

Kendi zarfında saklı yeni yıl mektubunda...

Temiz futbol için kurduğumuz hayaller, arkadaşlıklar, mektuplarda kalan aşk olmasın.

Ölümsüz sevda kokan futbolda hep birlikte, el ele, en içten sevgiyle "live is life" şarkıları söylensin.

Her renkten oluşan bir gökkuşağı ile...
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kendi zarfında saklı yeni yıl mektubu... yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 28 Aralık 2017 22:49 Zarfı yırtılmış her satırı ortada yeniyıl mektubu1 Şike süreci rezilliğini yaşatanlardan, hala çaldığını sahiplenmiş aşağılık bir onursuzluğu hazmetmiş olarak futbolda utancı temsil edenlerden, temiz ve lekesiz hiç bir şampiyonluğu olmayanlardan, İstanbul kirli sistemi pisliğinden nemalananlardan, her sezon onbeşten az beleş çalma puan almayanlardan, büyük olduğu palavrasına kendilerini inandırmış topyekün yönetimiyle taraftarıyla gaspa hırsızlığa ahlaksızlığa sahip çıkıp şikecihırsızbaşı ve üç beş çapulcu hırsızı dışlayamayanlardan, o bir tarafına çok kötü yara açmış olan Trabzonsporun çalınmış beş altı şampiyonluğunun her çalındığında duygusal olan camianın beş yıl geriye gitmeyipte güçlenip şampiyonluklara temlik koyup son otuz yılda belkide otuza yakın şampiyonluk elde edebileceğinden, şampiyonluk yarışına girildiğinde üç istanbul hırsızının maçlarında kişiliklerini kaybetmiş duruma getirilen hakem müsvettelerinden,bu müsvetteleri bu hale getiren istanbul kirli sisteminden,

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro