YAZARLAR

Abdullah Biricik

Abdullah Biricik

abdullahbiricik@hotmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2017 12:29 - Güncelleme: 16 Şubat 2017 12:32

İhanetin bedelini ödedi

‘’Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir’’ demiş atalarımız. Riekerink’in gidişini özetleyen en güzel atasözü buydu.

Bir daha asla elde edemeyeceği çok büyük bir fırsatı kaçırdı Riekerink! Şans kapısını çalmıştı, altyapısını çalıştırmanın bile son derece büyük bir onur olduğu Galatasaray kulübünde, birden şartlar değişmiş ve Galatasaray gibi Türkiye’nin en büyük markalarından birinin Teknik Patronu olmuştu.

Binlerce Teknik Adamın hayalini süsleyen o koltuğu Allah ona nasip etmişti üstelik hiçbir Teknik Direktörlük geçmişi olmadan. Galatasaray taraftarı onu bağrına basmış ve kısa zamanda adını Riekerink Bey koymuştu. Allah’ın şanslı kulu derler ya, işte öyleydi Riekerink. Bir spor adamı için bundan daha büyük bir şans ve daha büyük bir fırsat olamazdı.

Önünde iki fırsat vardı; 

- bu hiç kimseye nasip olmayacak koltuğun hakkını hakkaniyetle verip, bu koltuğa mazhar olmak

- bu şansa bu koltuğa ve bu taraftara ihanet edip, takımı hakkaniyetle yönetmek yerine adaletsizlikle hem futbolcuların ahını alıp hem de Galatasaray kulübünü başarısız sonuçlarla geriye götürmek

İnanması belki güç olacaktır ama Riekerink ikinci şıkkı tercih etti. Hem kendisine bu şekilde nasip olan Teknik Direktörlük koltuğuna hem de Galatasaray kulübüne ihanet etti. Eşi benzeri görülmemiş bir adaletsizliğe imza attı. Hak etmeyen futbolcular sürekli forma bulurken, hem çalışkanlıkları hem de nitelikleriyle formayı hak eden futbolcular ise formaya hasret kaldı. Her maç neredeyse 2 veya 3 kişi eksik oynayan Galatasaray, çok kritik puanlar kaybederek şampiyonluktan kopma noktasına kadar geldi. 

Bu ihanetin bedeli elbet ödenecekti. Nitekim Kayserispor maçından sonra taraftarlar Ultraslan’a rağmen çok büyük bir tepki göstererek kulübü adeta salladı ve kaçınılmaz son yaşandı. Başkan Dursun Özbek kendisini kurtarmak için Riekerink’i gönderdi. Riekerink bu tarihi fırsatı kaçırmıştı! Artık geriye dönüş yoktu.

Tavırlarıyla daha sezon bitmeden kendisine ‘’bey’’ lakabı takan taraftarın ‘’Beden Eğitimi Hocası’’ lakabı takmasına sebep olacak kadar küçülmüştü.

Teknik Direktörlüğü döneminde bütün eleştirilere sessiz kalıp hiç tepki vermeyen Riekerink, kovulduktan sonra da aynı tavrı sürdürdü. Şimdi kendisine ömür boyu suskunluklar ve tepkisizlikler diliyorum. Dilediği kadar sussun ve kendi evinde dilediği kadar adaletsiz davransın. Hiç kimsenin özellikle Galatasaray taraftarının hiç umurunda değil. Bundan sonra istesen de senin hakkında bu kadar çok konuşup tweet atan bir insan gurubu göremeyeceksin.

İhanetinin bedelini ödediğini düşünüyorum, güle güle Riekerink…
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İhanetin bedelini ödedi yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Fatih ERASLAN 17 Şubat 2017 09:14 çok yanlış yaptın riekerink, keşke biraz oyunu görseydin, yaptığın değişiklikler, oynatmadığın adamlar senin sonunu getirdi

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro