eposta yazdır zoom+ zoom-

Hidayet Türkoğlu'ndan FETÖ'cü Enes Kanter'e sert tepki!

Hidayet Türkoğlu'ndan FETÖ'cü Enes Kanter'e sert tepki!

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi NBA oyuncusu Enes Kanter'in skandal açıklamalarına sert tepki gösterdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 07-01-2019 19:48 - Güncelleme: 07-01-2019 19:48

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, hayati tehlikesinin olduğu gerekçesiyle İngiltere'ye gitmediği yönünde açıklama yapan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi NBA oyuncusu Enes Kanter'e sert tepki gösterdi.

Hidayet Türkoğlu, kendisine ait Twitter hesabından Türkçe, İngilizce ve Almanca yaptığı açıklamada, Enes Kanter'in bu yöndeki açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "FETÖ elebaşına bağlılık yemini eden Enes Kanter'in Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef alan hezeyanlarını, 'Türkiye tarafından öldürülmekten korktuğu için Londra'daki maça katılmayacağı' şeklindeki asılsız ifadelerini esefle karşıladım. Biz biliyoruz ki kendisi vize problemi sebebi ile birçok ülkeye 2017'den beri seyahat edememektedir." ifadelerine yer verdi. 

"Bu şahsın söylemlerinin akıl dışı olduğu ve olayları çarpıttığı açıktır"

Enes Kanter'in iddia ettiği üzere can güvenliği kaygılarından dolayı değil, pasaport ve vize sorunlarından ötürü İngiltere'ye giriş yapamadığına dikkati çeken Türkoğlu, şu görüşleri paylaştı:

"Bu uzun zamandır bilinen bir gerçekken, söz konusu şahıs akıl yoksunu gerekçeler ve siyasi söylemlerle gündeme gelmeye çabalamaktadır. Bu tip söylemler Kanter'in bir süredir Türkiye'ye yönelik yürüttüğü siyasi karalama kampanyasının ve spor hayatında gösterdiği çelişkileri kapatarak kendine önem atfettirme çabalarının da ayrı bir örneğidir. Kanter, bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni haksız ifadelerle suçlamakla kalmamış, İngiliz güvenlik kuvvetlerine de zaafiyet addetmiştir ve Türk-İngiliz ilişkilerini zedeleme girişiminde bulunmuştur. Bu şahsın söylemlerinin akıl dışı olduğu ve olayları çarpıttığı açıktır."

Onur Kıvrak'ın sözleşme feshi için anlaşma sağlandı

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Hidayet Türkoğlu'ndan FETÖ'cü Enes Kanter'e sert tepki! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Eser 11 Ocak 2019 03:18 Enes Kanada'ya geliyor ve oynuyor. Vize problemi yok. Travel document ile istediği yere vize ile gidilebiliyor.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro