YAZARLAR

Hakan Cerrahoğlu

Hakan Cerrahoğlu

FutbolplusHC@gmail.com @HakanCerrahoglu rss Eklenme Tarihi: 27 Ocak 2018 15:56 - Güncelleme: 27 Ocak 2018 18:23

Hey siz kolpacılar!

Tarihin boş sayfalarını öyle boş adamlar doldurmuş ki; ben böyle yorum yapan, yazı yazan tarihte kayıtlı tarifsiz insanları bir arada inanın ki görmedim.

İçinde bulunduğumuz futbol arenasında kolpa yapan birçok futbol mantarlarına rastlamak mümkün.

Kolpa sunucular, kolpa haberler, kolpa yorumcular, spor yazarları kısaca söylemek gerekirse bir dolu kolpa karakterler..

Peki siz, kolpa ne diye sorarsanız eğer;

Kolpa demek, bir amaca ulaşmak için olağan dışı davranma.. Kolpacı ise; sözüne inanılmayan, sıradan takımları şişiren, anlamsız yazılar yazan, teknik direktörlerin demeçlerinin aynısını kendi yorumuymuş gibi söyleyen, böyle yazmayı yazarlık sanan, kendinden bir şey katamayan, tarzı olmayan çapsız tipler...

Bu kolpacılar; elindeki sinek ikiliyle 3 büyüklere kafa tutmaya çalışırlar, "hücuma geçelim ki fileler havalansın, yağmur yağsın, güneş açsın" gibi repliklerle youtube' luk komik yazılar yazarak, tipsiz tipleriyle, profilde yandan bakışlı fotoğraf vererek, boş vakitleri olan insanları bol bol güldürürken futbolun soytarılığı yaparlar..
Futbolun zavallı Jan Valjan'larıdır, aslında bu futbol mantarları.. Kolpacı Özmoruk gibiler.. iyi mi! 

Bu kolpacılar, hiç bir şey bilmedikleri halde her şeyi biliyormuş gibi konuya vakıf her şeyi konuşurlar. Spor yönetim yetkilisi uyarsa da; benim "Fenerbahçe - Galatasaray'da yazmışlığım vardır" diyecek kadar arsız ve yüzsüz tiplerdir... Yani her telden çalan saksafonik enstruman..

Gerçek konulara kafa yoramayan, lay lay lom haberlere ilgi duyan bu kolpacıların kafaları konserve kutusu kadar sınırlıdır. Harbi Özmoruklardır, bunlar.. mantar gibi türerler..

Hatır gönül çevrelerinin torpilleriyle sporun kır bahçesinde oyalanmak için volta atarlar.. Bu mantar tipler; gerçekte gücü olmayan, cesareti varmış gibi kendilerini güçlü gösterme pozlarında, yarası olduğu gerçeğe kapının arkasından hakaret ederler.. Arsen Lupen gibi kılık değiştirerek artistik patinaj yapmaya çalışırlar, hep yere düşerler hani..
gülmekten kırıp geçirirler ortalığı..! bu duruma farkında bile olmaz enayiler..!

Her an sorun çıkaracakmış gibi çirkin edalarıyla ve basit yazı tarzlarıyla, kendileriyle bile başa çıkamayan bu kolpacı tiplere hiç kimse ehemmiyet vermez, aslında.

Huzurun prangası yalanların, gerçeğin ışığında aydınlandığı gibi, paslı rayların trenine hiç kimse binmiyor artık!

Kıskançlık girdabından kurtulamayan bu Kolpacılar,

Agresiflik, olumsuzluk, çekememezlik, bilgisizlik, vizyonsuzluk vb. gibi özellikleri kontrol edilemeyecek durumda olan bu futbol mantarları, şiddet emirlerini tribünlere yayan insanlardır.

Dünya kötülük şenlikleri yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiç bir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir!

Dedim ya, böyle Jan Valjan kılıklı Özmoruk gibiler, futbol çapsızları olmakla beraber, garip mottolarla yazdıklarına kendileri bile inanmazlar..

Futbolun hurdalıklarında bolca mevcuttur, bu uvertürler..

Bu, değersiz futbol mantarlarına, hayalperestlere ve korkak kolpacılara baskette futbolda verilen hezimet cevaplarla, kalite fikstüründe yerleri gösterilmiştir. Sondan birinci olarak..

Hey Siz Kolpacılar..!

Tuttuğunuz takım şeytanın bacağını kırdı, bu sene şampiyon siz siniz..! iyi mi!

Çaktırmadan aşağı bakın diyerek!

"Adamın biri; palavralarını bol keseden aşağı Atmış, dar keseden Eşekmiş".. şakasıyla..


                                            ************

İnsanları bilgilendirmek adına hiç bir şey yapmadan "kambersiz düğün olmaz" sözünde olduğu gibi her düğünde bulunan, bazen de şov yapmak amacıyla TV kanallarında şarkı bile söyleyen Sayın Bay Gökmen Bey için de bir kaç söz söylemek gerekirse eğer;

Karizmatik görünmek için, saçlarına bolca jöle-briyantin sürüp clark çeken, giydiği entresan kıyafetlerle dikkat çekmeye çalışan, hasbelkader futbol oynamış, oynadığı yıllarda çok önemli bir başarısı olmamış Gökmen Özdenak gibi yorumcular, ise; günümüzde hala kıyıda köşede goygoy yorumlar yapmaya devam etmektedirler. 

Gökmen Özdenak

Kovboy şapkası ile ün yapan Gökmen Özdenak, geçmişin penaltıyı taca atan efsanesi olarak anılmaktadır. Gökmen Özdenak, vaktiyle oynadığı futbolla ve kendinin de anlamadığı söylemlerle olmasa da, giydiği güzel! gömleklerin yakasıyla 7'den 70'e kendini herkese hayran bırakmıştır.

Evvelce bir tv programında, "Zaten bu kafada değil seni, evi bile zor bulurum" şarkısını söylerken kötü senkronuyla ortalığı yangın yerine çevirmiş olsa da, şarkının sözleriyle de bütünlük sağladığı gözlerden kaçmamıştır.

Yalanın dostu, gerçeğin düşmanı çoktur.

Hiçbir şey üretmeden sadece eleştiren, futbolun şalterini indiren, iki lafı bir araya getiremeyen Gökmen Özdenak gibi bir başka Kolpacı spor yazarlarından, bazen de sinema, tiyatro, edebiyat, resim ve heykel gibi konularda da bilgi almak gerekir.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hey siz kolpacılar! yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro