eposta yazdır zoom+ zoom-

Galatasaray'da yeni üyeler berat ve kartlarını aldı

Galatasaray'da yeni üyeler berat ve kartlarını aldı

Galatasaray Kulübünde üyeliğe kabul edilen yeni isimlerin berat ve kartları, düzenlenen törenle verildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-01-2018 15:07 - Güncelleme: 13-01-2018 15:07

Galatasaray Lisesinde düzenlenen organizasyonda, kulüp başkanı Dursun Özbek, divan kurulu başkanı İrfan Aktar, yönetim kurulu üyeleri Cengiz Özyalçın, Nasuhi Sezgin, İsmail Sarıkaya, Ali Yüce ve Burçin Aslan ile çok sayıda davetli hazır bulundu.

Toplam 384 yeni üye için yapılan törene ilgi oldukça yüksek olurken, Tevfik Fikret Salonu'nda adeta izdiham yaşandı. Çok sayıda kişinin ayakta kaldığı etkinlikte, üyeler zaman zaman berat ve kartlarını almak için sahneye gelmekte dahi zorlandı.

Özbek: "Üyelik, sorumlulukları da beraberinde getirir" : Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yeni üyelere hitap ettiği konuşmasında, misyon ve sorumluluklarına vurgu yaptı.

Kurulduğu günden beri bu topraklara, tarihin verdiği misyonla, spor kulübü olmanın çok ötesinde, geleneklerine sadık bir anlayışın temsilcileri olduklarını dile getiren Özbek, şunları söyledi:

"Galatasaray, kültürel ve tarihsel mirasıyla, kazandığı başarılarla dünyanın tanıdığı bir spor kulübüdür. Sizler bu aileye katılarak, 100 yılı aşkın bir emek ve değerler bütününün parçası oldunuz. Üyelik, sorumlulukları da beraberinde getirir. Çünkü bu aile, yeri geldiğinde Kurtuluş Savaşı'nın harcını oluşturmuş, dünya bilimine sayısız yenilik sağlamış, ülkesini başarıyla temsil etmiştir. Bu toprakların batıya açılan penceresi olan Galatasaray, kupalar ve şampiyonluklarıyla ülkemize ilkleri yaşatmıştır. Bu camia, her zorluğa karşı dimdik ayakta duran bireyleri içerir."

Özbek, sarı-kırmızılı kulübün tarihiyle ilgili bilgiler verip, bazı anekdotlar paylaşırken, "Kaydı açık yaklaşık 8 bin üyemiz var. Genel kurullara 2 bin kişi ancak geliyor. Bu durum Galatasaray'a yakışmıyor. Kabul edilebilir değil. Özellikle yeni üye kardeşlerime sesleniyorum; Galatasaray üyeliği önemlidir ve mesuliyet de yüklüyor. Dolayısıyla katkı vermeniz lazım. Lütfen genel kurullara katılın. Ne kadar çok sayıda olursak, ortak aklı o kadar daha kolay oluştururuz." ifadelerini kullandı.

"Özel" üye : Sarı-kırmızılı kulübün bu yılki yeni üye katılım töreninde bir ilke imza atıldı.

Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları'nda yüzme dalında madalyaları bulunan down sendromlu sporcu Durducan Nevruz, Galatasaray Kulübünün ilk "özel" üyesi olarak tarihe geçti.

Kulüp eski yöneticilerinden Ebru Köksal'ın önerisiyle kulüp üyeliğine kabul edildiği duyurulan Durducan Nevruz'a berat ve kartını, başkan Dursun Özbek verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Galatasaray'da yeni üyeler berat ve kartlarını aldı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Dursun Özbek
DURSUN ÖZBEK KİMDİR?

Dursun Aydın Özbek (d. 1950, Giresun), İş adamı, Galatasaray Spor Kulübü başkanı. Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde doğan Dursun Özbek, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği B&o

DEVAMI »

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro