eposta yazdır zoom+ zoom-

Galatasaray’da tarihi kongre öncesinde sunum kavgası!

Galatasaray’da tarihi kongre öncesinde sunum kavgası!

Galatasaray'da 31 Mart'ta gerçekleştirilecek tarihi mali genel kurul öncesinde eski ve yeni yönetim arasında kriz patlak verdi! İbra edilmeme tehlikesi yaşayan Dursun Özbek ve ekibi ile Mustafa Cengiz kurmayları arasında tartışma yaşanıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-03-2018 08:59 - Güncelleme: 28-03-2018 08:59

Galatasaray'da eski ile yeni yönetim bu kez ‘sunum' yüzünden karşı karşıya geldi.

Gazete Habertürk’ten Erhan Kaan Adıgüzel’in haberine göre; Cumartesi günü yapılacak olağan mali genel kurul, erken seçime gidip koltuğu Mustafa Cengiz'e kaptıran eski başkan Dursun Özbek ve yönetimi için kritik önem taşıyor.

2017 yılının mali tablosu genel kurul üyeleriyle paylaşılacak ve Özbek yönetiminin mali ve yönetsel açıdan ibrasına karar verilecek.

Dursun Özbek buradan çıkacak sonuca mayıs ayında yapılacak seçimle ilgili stratejisini belirleyecek.

Özbek ve ekibi için “kader” niteliği taşıyacak bu oylama öncesi eski yönetim, mali genel kurulda kendilerini savunmak için üyelere bizzat sunum yapmak istediklerini iletti.

Eski yöneticilerin, Ocak 2018'in sonuna doğru göreve gelen başkan Mustafa Cengiz'in, 2 aylık dönemde yeteri kadar mali duruma hakim olamayacağı savunmasıyla sunum konusunda ısrarcı oldukları bildirildi.

‘NE GEREK VAR' : Yeni yönetim ise buna şiddetle karşı çıkıyor… Şu anda mali tablolara sadece kendilerinin erişebilme yetkisinin bulunduğunu hatırlatan Mustafa Cengiz ve arkadaşları, “Raporlar ortada. Böyle bir şeye ne gerek var” diyerek bu taleplere olumsuz yanıt veriyor. Bu kriz iki başkanla görüşülerek, çözülmeye çalışılıyor.

ÖZBEK’İN DENETÇİSİ SORULARI YANITLAYABİLİR : Mali tablolarla ilgili sunumu henüz kimin yapacağı netleşmezken, genel kurul üyelerinin sorularını yanıtlayacak kişi de merak konusu…

Eğer iki başkan aralarında anlaşırlarsa sunumu Cengiz yönetiminden biri yapacak. Gelecek sorulara ise eski başkan Dursun Özbek'in denetçisinin verebileceği bildirildi.

MASA KRİZİNDE SON KARAR CENGİZ! : Tarihi kongre yaklaşırken iki yönetim arasında bir diğer tartışma konusu da yönetim masasında kimin oturacağıydı.

Eski yönetim, söz konusu rakamlar 2017'yi ilgilendirdiği için, sahnedeki yönetim kurulu masasında kendileri oturmak istedi. Ancak Cengiz yönetimi bunu kabul etmedi.

Daha sonra ‘sunum' hakkı verilebileceği düşüncesiyle hareket eden Dursun Özbek iyi niyet işareti olarak geri adım attı. Cumartesi günü yönetim masasında Cengiz yönetiminin oturmasına karar verildi

HUKUKÇULAR ‘YENİ YÖNETİM’ DİYOR : Mali genel kurul, teknik olarak 2017 yılının tablolarının inceleneceği bir toplantı. Bu yönüyle Dursun Özbek yönetimini ilgilendirse de hukukçular farklı bir pencereden bakıyor.

Mevcut yönetimin şu andaki mali tablolara erişim sağladığını belirten hukukçular, sunumu Cengiz yönetiminin yapması görüşünde birleşiyor.

Eski yönetimin yapacağı bir sunumun, kulüp tüzüğüne de aykırı olacağı belirtiliyor.

Galatasaray basına kapalı çalıştı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Galatasaray’da tarihi kongre öncesinde sunum kavgası! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 28 Mart 2018 16:33 kimler ibra edilmediki, bunlar niye edilmesin. Adnan polati ibra etmeyenler unal aysali duygun yarsuvat hamlesiyle ibra edildi---tek ünal aysal edilmeycekti digerleri onun yaninda haci kalir

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Mustafa Cengiz
MUSTAFA CENGİZ KİMDİR?

949 yılında Gaziantep'in Nizip ilçesinde doğan Mustafa Cengiz, Gaziantep Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Köy-Koop oluşumunda kurucu uzman olarak çalışan Mustafa Cengiz, TANSA Genel Müdürlüğ&u

DEVAMI »

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro