eposta yazdır zoom+ zoom-

Froome doping soruşturmasında aklandı

Froome doping soruşturmasında aklandı

Geçtiğimiz gün Tour de France'ta yarışmasına izin verilmeyeceği duyurulan Büyük Britanyalı bisiketçi Froome, doping soruşturması sonucu masum bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-07-2018 14:33 - Güncelleme: 02-07-2018 14:33

Team Sky'ın Britanyalı bisikletçisi Chris Froome'un, hakkında yürütülmekte olan doping soruşturmasından aklandığı açıklandı.

CEZALANDIRILMAMASINA KARAR VERİLDİ : Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz eylül ayında La Vuelta sırasında kendisinden alınan numunede yasaklı salbutamol maddesine rastlanması üzerine hakkında soruşturma açılan Froome'un anti-doping protokolüne aykırı davranmadığının tespit edildiği duyuruldu.

Dünya Anti-Doping Ajansı (WADA) incelemesinin dayanak gösterildiği bildirimde, 33 yaşındaki bisikletçinin cezalandırılmaması yönünde karar çıktığı ifade edildi. Bu kararla birlikte, geçtiğimiz yıl zafere ulaştığı La Vuelta'nın yanı sıra bu yılın ilk büyük turu olan Giro d'Italia'daki genel klasman liderliği unvanlarını koruyan Froome'un, önümüzdeki hafta başlayacak Tour de France'ta yarışmasının önünde de bir engel kalmamış oldu.

Tour de France'ın organizatör firması Amaury Sport Organization (ASO) geçtiğimiz gün aldığı kararla doping soruşturması sürdüğü gerekçesiyle Büyük Britanyalı bisikletçinin daha önce dört kez zafere ulaştığı bu yarışa katılmasına izin verilmeyeceğini duyurmuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Froome doping soruşturmasında aklandı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro