YAZARLAR

Abdullah Biricik

Abdullah Biricik

abdullahbiricik@hotmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2016 19:53 - Güncelleme: 12 Ekim 2016 19:56

Fatih Terim için yeni adres

Milli takımımızda maalesef sahada iyi bir takım göremiyoruz. Ve bütün ülke bunun farkındayız!

Sebepler elbette önemli ama medyada ziyadesiyle işlendiği için (Prim, Taktik kavgası, kişisel husumetler, Tümer-Burak kavgası vs..) tekrar vurgulamamız bir kazanım sağlamayacaktır. 

Bizim için asıl önemli olan sahada son derece yetersiz bir kadronun var oluşudur. Bir taktiğimizin olmayışı, oyun disiplininden kopuk oluşumuz, takım olmayı beceremeyişimiz gibi sayısız eksikliklerimiz var. Sadece optacan verilerine göre bile bir kitap yazılabilir. Bu kadar kötü bir takım oluşturmak bile inanın özel bir çaba ister. Bakın iddia ediyorum, Türkiye’de her kulüp 2 futbolcu gönderse ve antrenörsüz doğaçlama bir Milli Takım bile oluşturulsa bu kadar kötü bir takım meydana gelmez. 

Ve bu kötü tabloya sahip olan Milli Takımın başında dünya markası bir Teknik Direktör olan Fatih TERİM var. Bu durum ilk etapta şaşırtsa da daha derin bakıldığında sanıldığı kadar şaşırtıcı değil! Çünkü Fatih TERİM’in kariyeri başarılarla dolu olduğu gibi hüsranlarla da dolu.

Gelin artısıyla ve eksisiyle Fatih TERİM’in kariyerine şöyle kısaca bir göz atalım.

* Milli Takım’ı ilk defa Avrupa Şampiyonasına taşıyan isim Fatih TERİM’di.

* Avrupa Şampiyonasında bırak puan almayı gol bile atamayan Milli Takım’ın başındaki isim de FatihTERİM’di.

* 1996-2000 yılları arasında Galatasaray’a 4 lig, 2 Türkiye Kupası ve 1 UEFA Kupası kazandıran isim Fatih TERİM’di.

* 2000-2004 yılları arasında Galatasaray’a çok sayıda transfer yaptırarak borca sokup ligde ve Avrupa’da hezimete uğratan da Fatih TERİM’di.

* SeriA’da alt sıralardaki Fiorentina’yı zirveye çıkarıp, İtalya Kupasını aldıran isim Fatih TERİM’di.

* Milan’da İtalya Kupasının ilk turunda elenip aldığı başarısız sonuçlardan sonra daha sezon başındayken gönderilen isim de Fatih TERİM’di.

*2005 yılında tekrar Milli Takım’ın başına geçip, takımı Play-Off’a taşıyan isim Fatih TERİM’di.

* Play-Off’ta İsviçre’ye elenip Dünya Kupasına gidemediğimizde teknik adam yine Fatih TERİM’di.

* 2008 Avrupa Futbol şampiyonasında Milli Takımı Avrupa üçüncüsü yapan ve turnuvanın en iyi Teknik Direktörü seçilen isim Fatih TERİM’di.

* 2010’da Milli Takımımızı Dünya Kupasına götüremeyen isim de Fatih TERİM’di.

* Son Galatasaray’a gelişini, elde ettiği başarıları,Galatasaray’ı çalıştırırken Milli Takım’a gidişini, Ünal Aysal tarafından gönderilişini ve Milli Takımızın şu an içinde bulunduğu durumu da konuştuğumuz isim şüphesiz  Fatih TERİM.

Yukarıda görüldüğü üzere Fatih TERİM, başarılı olduğu kadar başarısız olmayı da başarabilen ender Teknik Direktörlerden biri! Ve ne yazık ki bu başarısızlığı, ülke olarak morale en çok  ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde bize yaşatıyor. Kadro tercihleri, sahaya çıkardığı takımın yetersizliği ve yaşanan problemler karşısında her şey normalmiş gibi davranması oldukça can sıkıcı! 

Ben bir sporsever olarak Fatih TERİM’in istifa etmesini istiyorum. 

Aşikar bir şekilde ortada olan bu Milli başarısızlığın bir şekilde son bulmasını, yeni bir yapılanmaya gidilmesini, bu yapılanmaya gidilirken Milli Takım’da daha önce görev almamış başarıya aç taze bir kanın göreve getirilmesini istiyorum.

Ve son olarak Fatih TERİM’e de şu ricada bulunuyorum;

Sayın TERİM, lütfen bundan sonra ki kariyerinizde farklı takımlar da çalıştırın.

*İtalya’da bir Napoli’yi veya Lazio’yu, 

*İspanya’da bir Valencia veya Sevilla’yı, 

*İngiltere’de bir Tottenham’ı veya Liverpool’

rahatlıkla şampiyon yapabilirsiniz. Galatasaray ve Milli takım arasında sürekli görev yapmanız kariyeriniz için olumlu olmadığı gibi sporseverleri de rahatsız ediyor. Yeni adresiniz Avrupa olmalı, hem sporseverlerin hem de sizin, buna ihtiyacı var!

Sevgilerimle…
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Fatih Terim için yeni adres yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Hasan Hüseyin ÖZ 17 Ekim 2016 23:36 Türkiyede öğle çok yetenekler süper yeni jenerasyonlar varki ama araştırılmıyor,Spor uzmanlarından yardımcı antröner alınması veya danışman alınmalı,çünkü İstanbul,Eskişehir,Bursa ,Bilecikte çok büyük yetenekler var..bunlara şahit olduk..

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro