YAZARLAR

Abdullah Biricik

Abdullah Biricik

abdullahbiricik@hotmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2017 11:22 - Güncelleme: 21 Şubat 2017 11:23

Bir devrin sonu

Galatasaray’da artık Selçuk İnan devrinin kapanması gerekiyor. Galatasaray’da çok büyük emekleri olan kaldırılan bütün kupalara doğrudan katkısı olan Selçuk inan, 2 sezondur Galatasaray’a zarar veriyor.

Top Galatasaray’da iken ona ulaşan her topta, takımın temposunu düşürüp hızlı atakları kesiyor. Topu evirip çevirip rakip takımın savunma hattının yerini almasını sağlıyor. Sürekli sağa sola veya geriye oynayarak ölü pas yapıyor. Ve de en önemlisi Galatasaray atağa çıkarken ciddi top kayıpları yapıp takımın kontratak yemesine sebep oluyor. Onunla özdeşleşen frikikleri ve duran topları da artık çok kötü kullanıyor.

Daha vahim olan şu ki bütün bu olumsuz özelliklerine rağmen hala 11’de oynuyor ve o bölgede oynaması muhtemel Josue gibi teknik, Tolga gibi mücadeleci oyuncuların forma giymesine engel oluyor.

Galatasaray’da bir diğer karın ağrısı şüphesiz ki Sabri. Sabri için yazacak çok şey yok aslında. Eskiden de yeteneksizdi, hala da öyle. Üstüne hiçbir şey koyamadığı gibi her geçen gün yerini daha çok garantiliyor. Yaptığı kademe hataları ile savunma dengesini bozduğu gibi, hücum anlamında da takıma hiçbir katkı sunamıyor, iyi bir orta veya asist yaptığında herkesi şaşırtıyor olması, durumun vahametini gözler önüne seriyor.

Sabri’nin de bütün yetersizliğine rağmen oynatılması, Cavanda ve Linnes gibi üst düzey iki sağbek oyuncusunun yedek kalmasına sebep oluyor.

Bu tabloya Yasin Öztekin ve belki de Semih eklenebilir ancak asıl devrim bütün olumsuzluklarına rağmen hiç kimse tarafından kesilemeyen Sabri ve Selçuk’un takımdan kesilmesi ile sağlanabilir.  Bu değişimi sağlayabilen kimse, Galatasaray’da bir devrimi gerçekleştirmiş olur.

Tudor belki Galatasaray’da şampiyonluk yaşar veya kıl payı kaçırır. Daha kötüsünün olabileceğini düşünmüyorum.

Ancak Igor Tudor’un  Glatasaray’da yapabileceği en büyük devrim, Selçuk ve Sabri devrini sona erdirmek olacaktır.

Ve o zaman Galatasaray’ı yepyeni güneşli günler bekliyor olacaktır…

Sevgilerimle…
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bir devrin sonu yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Cagdas Deniz Mutlu 24 Şubat 2017 11:57 Cok guzel yazmissiniz Abdullah bey. %100 katiliyorum

    CEVAP YAZ 0 4

İNTERNET SPOR MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro